Vše o špercích

Styl a móda ve šperkařství a k tomu i trocha praktického. Tak by se dalo jednoduše vyjádřit, co vše se o špercích z našeho Zlatnictví Šperk Brno můžete dozvědět. Přinášíme Vám zde užitečné informace, které Vám mohou s výběrem toho pravého šperku pomoci.

 

Almandin: český granát v barvě červeného vína

Semínka z granátového jablka – to jsou zrna českého granátu vloženého do šperků. Vínově červenou barvu s fialovým a hnědým nádechem dokáže v drahém kamenu zvaném almandin udělat příměs železa. Čím temnější a sytější, tím vzácnější je! Jedinečnost almandinu spočívá právě v jeho barvě.

celý článek

Filigrány – co to je?

filigránský zlatý prsten, filigrán šperk, šperk filigránovýFiligránská technika patřila už před 4 tisíciletími k těm nejuznávanějším a nejtěžším. Je to totiž druh velmi precizní, jemné a detailní dekorace. Někdo by jednoduše řekl, takové šíleně malé kurdlinky, čárečky a linie, prostě drobné okrasné „písmo“.

celý článek

Prsten nenosí jen ženáči

 Nezáleží .Nezáleží na tom, jestli jste volní nebo zadaní, spíše oddaní svému stylu. To je, co vás, muže, charakterizuje a co my ženy na vás máme rády. Takže směle do toho. Dotvořte jej ke svému obrazu.

celý článek

Co mají společného ginkgo biloba a konopí?

stříbrný prsten ginkgo biloba, zelený lístekJsou to obě teplomilné rostliny. Mají zelenou barvu. Umí povzbuzovat organismus svými látkami, které obsahují. A co víc? Víc už nic, pokud nezvítáte k nám do světa šperků. U nás jsou to totiž ještě oba stříbrné prsteny s velmi netradičním zdobením.

celý článek
1 2 3 4 5 ...