Na první pohled obyčejné, prosté až fádní jsou hnědé šperky se záhnědou a topazem. V čem ale dokážou překvapit? V mnohém... – kromě toho, že hnědá naopak na krku vynikne, nám záhnědy pomáhají proti únavě a depresi, hnědý topaz zase s redukcí váhy nebo také s anorexií samotnou. Takové účinky se mohou hodit nejen na jaře a v létě, a přitom je jejich zbarvení na první pohled tak nenápadné.

 

Záhněda pod drobnohledem

 

Drahokamová odrůda křemene se sice projevuje v tmavých tónech, ale jeho působení negativní není. Harmonizuje mezi sebou materiální a duchovní složku. Odstraňuje psychické blokády, prohlubuje spánek, mírní stres a sbližuje partnery, co se jejich vztahu týče. Uvolňuje vnitřní napětí, odbourává bolesti zad, hlavy i noh. Únava klesá stejně jako ostatní negativní emoce. Kvůli tomu se také záhněda umisťuje do bytů a domů.

 

Do šperků se dává v podobě oválků, kuliček nebo také kostiček (lehce zaoblených, aby nepíchaly). Ve tvaru drobné slzičky jsme jej vložili do zlatého pírka v podobě přívěsku. Může vás ale překvapit někdy jeho až šedá kouřová barva, která se pod určitým úhlem na světle vynořuje. Podle astrologie záhněda vyhovuje zejména Kozorohům, Býkům a Střelcům. Je-li pro vás znamení zvěrokruhu zásadní pro výběr šperku, pak se můžete inspirovat v dalším článku. 

 

stříbrný přívěsek topaz, hnědý šperk na krk, zajímavý tvar slzy v stříbrných vlnkáchTopaz přece není hnědý!

 

Přesně tak – poloprůsvitný až průhledný křemičitan hliníku může být nejen hnědý, medově žlutý, ale také modrý, zelený, růžový či jen skelně čirý. Jak jeho pozitiva stručně charakterizovat?

– Ochrana a léčení

– Peníze

– Láska

Jednoduše směruje energii tam, kde je to právě nejvíce třeba. Dobíjí, motivuje, zajišťuje přízeň osudu. S ním snad lze dosáhnout vnitřní moudrosti, i když buďme upřímní, pak bychom moudří mohli být jednoduše všichni, a to mnohdy nejsme, že...


 

Hnědé šperky. záhnědy v náhrdelníku, hnědý šperk na krk a dekoltZlaté peříčko, hnědý šperk ze žlutého zlata, malá slzička záhnědaHnědý šperk – stříbrný náhrdelník, přívěsek se záhnědouhnědé šperky: hnědý náhrdelník se stříbrnou kytičkou, záhnědy kuličky a velké slzy

 

dřevěný šperk patří  mezi hnědé šperkyHnědá je zemitá barva

 

Hnědou záhnědu najdete i v pestrobarevných náramcích na ruku, které v sobě ukrývají také žluté granáty neboli hessonity. Nebo také v náhrdelníku (obrázek vpravo), který je doslova poset drahokamy a minerály. Velmi atraktivní a oblíbené hnědé šperky tvoří tygří oka. V nich najdete odlesky žluté až zlatavé barvy. Magický vzhled jim dodává neprůsvitnost a sametovost tohoto drahokamu.

​A ještě pro úplnost: Hnědé šperky lze také vyřezat ze dřeva, ale ty u nás najdete jen ojediněle (obrázek vlevo).