Každá barva má unikátní vibraci a neobyčejný vliv na psychiku. Barvy pomáhají zmírňovat stres, obnovovat energii, zlepšovat komunikaci, lépe vyjadřovat pocity a s mnohým dalším. Jedním ze způsobů, jak využít sílu barev, je obohatit svůj život barevnými šperky.

 

Abyste působení barevných šperků ještě umocnili, využijte pradávnou hinduistickou moudrost o čakrách, energetických centrech těla. Už dávno je známé, že jednotlivé čakry dokážou zharmonizovat určité léčivé kameny.

 

Níže uvádíme tipy na konkrétní šperky podporující hlavních 7 čaker. Když s nimi budete šikovně pracovat, můžete se zbavit řady nepříjemných blokád a obnovit tak radost ze života. Pozitivních změn si určitě všimnou i vaši blízcí.

 

 

 

1. čakra – červená, kořenová – instinkt

Červená je barva síly, aktivace, zahřívání a nových impulzů. Vše uvedené vám dle potřeby dodá veselá červená souprava šperků, bohatě posetá červenými korály. Léčivé korály, organické zkameněliny, vzešly z moří a oceánů, kde vytvářejí takzvaný mořský les. Většina korálů má optimistickou červenou, případně růžovou barvu. Pustíte si je k tělu?

 

 

2. čakra – oranžová, sexuální – emoce 

Oranžová je barva moudrosti, optimismu a zvyšování sebeúcty. Skvěle ji využívá luxusní sada stříbrných šperků s oranžovými kameny. Sada oranžových šperků ve stříbře je rhodiovaná, tedy odolnější i při denním nošení, a také antialergická. Dopřejte si tyto uhrančivé náušnice a přívěsek i vy a staňte se múzou svého okolí!

 

3. čakra – žlutá, solární – mysl 

Veselou mysl projasněnou žlutou barvou nejlépe vyjádří přívěsek ze žlutého zlata, který se dává na řetízek jakožto symbol lásky nebo záliby svého nositele v něčem osobním. Nejčastěji se darují zlaté přívěsky srdce, kytičky, kříže, motýli, ale i sovy, sloni, ryby, peříčka, koruny stromů a podobně. Vedeme nepřeberné množství sluníčkově žlutých zlatých přívěsků – jen si vybrat.

 

 

4. čakra – zelená, srdeční – soucit 

Zelená jako barva přírody a klidu uklidňuje nervy a podporuje soucítění. Obsahuje ji třeba zlatý prsten se zeleným zirkonem. Jedinečný šperk využívá bílé zlato, které výborně splývá s jeho decentní kompozicí. Prosté šperky tohoto typu jsou v současném uspěchaném světě žádané stále více, protože umožňují zklidnění a soustředění mysli na podstatné věci. 

 

 

5. čakra – světle modrá, krční – komunikace 

Světle modrá barva spojuje srdce s rozumem, čímž výrazně posiluje vyjadřovací schopnosti. Dnes se prakticky u každé profese vyžadují prezentační dovednosti. Rozviňte je i pomocí ozdob svého těla. Něžně modrá je například spinelová souprava šperků, kterou tvoří bílé zlato, zajímavě zbroušené spinely a okolo nich vsazené zirkony. Doplníte-li světle modré náušnice a prsten ještě světle modrým šátkem, případně kabelkou, vytvoříte neodolatelný outfit moderní sebevědomé dámy.

 

 

6. čakra – tmavě modrá, čelní – intuice 

Tmavě modrá podporuje intuici a logické myšlení. Sytě modrou barvu dodává šperkům kámen lapis lazuli. Tmavě modrý stříbrný prsten bude slušet blondýnkám, brunetkám i zrzkám. Modrá je trvale oblíbená v celosvětovém interiérovém i oděvním návrhářství. S modrou kabelkou a šperky můžete vyrazit do společnosti, do práce i na pláž – všude vám to bude velmi slušet. 

 

 

7. čakra – fialová, korunní – kosmické vědomí

Meditativní fialová barva symbolizuje duchovno a spiritualitu, přináší kreativitu, úspěch a také vášeň. Naším tipem na podporu 7. čakry je fialový ametyst zdobící luxusní dámský zlatý náramek. Ametyst má mimořádnou ochrannou sílu, zlepšuje soustředění, zmírňuje napětí, pomáhá navodit klidný spánek a snad i odklánět geopatogenní zóny. Na tělesné úrovni podporuje imunitu, čistí krev, léčí rány a mírní bolesti různých druhů. Kdo by si nepřál trvalý kontakt s takovým kouzelníkem!

 

 

Máme i kolekci šperků působících najednou na více čaker

Můžete si pořídit také módní šperky s různobarevnými zirkony a harmonizovat více čaker najednou. „Čakrové šperky“, udržující rovnováhu v duši i těle, nabízíme v široké dechberoucí kolekci. Stačí se zasnít nad internetovými stránkami, kliknout na tlačítko „koupit“ a za pár dnů je máte doma. Cen se nebojte, jsou vlídné.

 

 

http://www.sperk-zlatnictvi.cz/stribrne-nausnice-v-barve-caker

http://www.sperk-zlatnictvi.cz/barevne-zirkony-stribrne-nausnice 

http://www.sperk-zlatnictvi.cz/strirny-nahrdelnik 

http://www.sperk-zlatnictvi.cz/stribrne-srdce-zirkony  

http://www.sperk-zlatnictvi.cz/barevne-zirkony-stribrne-nausnice-kruhy

http://www.sperk-zlatnictvi.cz/barevne-zirkony-v-srdicku-stribrny-nahrdelnik

http://www.sperk-zlatnictvi.cz/stribrna-souprava-sperku-s-barevnymi-zirkony-2

http://www.sperk-zlatnictvi.cz/stribrny-naramek-barevny