Jemné a lehounké jako pírko jsou šperky inspirované peříčky. Tato něžná krása ožívá ve vybrané „peříčkové“ kolekci s drahými kameny. Zlatá a stříbrná něha má v sobě nejen eleganci, ale také andělské pohlazení.

 

zlaté pírko šperk přívěsek žlutý citrín drahý kámen v peříčku ze žlutého zlatapeříčko s drahým kamenem modrý apatit žluté zlato, zlatý šperk pírkozlatý přívěsek šperk peříčko záhněda drahý kámen vsazen do ručně vyráběného šperku pírka

Modré nebe, odkud možná spadne peříčko vytvořilo picjumbo

Pozdrav od andělů

 

Spadne vám z nebe? Víte, že je peříčko pozdrav od andělů? Peříčka nám prý posílají andělé, aby nás ujistili o své přítomnosti. Chtějí nám připomenout svou lásku, pomoc a ochranu.

 

Peříčka slouží jako doteky nebe. Andělé nám skrze ně říkají, že jsou tady pro nás. Liší se od lidí jen svými křídly. Proto peříčka mají tak silnou symboliku už odnepaměti a spojují se se svobodnými dušemi.

 

 

zlatý šperk peříčko granát pyrop červený drahý kámen zlato pírkoStříbrný přívěsek ve tvaru peříčka na řetízek na krk zdobené stříbro šperk peříčkoZlaté peříčko na krk přívěsek lehký jako pírko zelený apatit žluté zlato ruční výroba zlatnice

 

Peříčko jako posvátný předmět

 

Dříve lidé peříčka ptáků vnímali jako posvátné předměty, které měly dokonce vyšší hodnotu než zlato a drahokamy. Prý se s nimi dalo dělat spoustu úžasných věcí:

  • měnila se životní energie či směr života,

  • komunikovalo se s mrtvými,

  • zhmotňovala se přání.

Peříčka se používala odedávna k ochraně a léčení. Zdobily se jimi šaty, šperky, obydlí. Pírka se vkládala do kouzelných váčků, snad měla i magickou moc. Dodnes je vášnivě sbírají děti, dospělí a mezi nimi samozřejmě také ornitologové – ti podle peří poznají kdejakého ptáčka. :-)

My z peříček vyrábíme také lapače snů. Peříčka v nich mají totiž rozhánět špatné sny a temné síly, které v noci „ožívají“. Starají se tak o náš dobrý spánek.

 

Stříbrný přívěsek na krk na řetízek se peříčko pírko šperkZlaté peříčko s drahým kamenem v modré barvě bílé zlato šperk pírkostříbrná souprava šperků peříčka na krk a uši, náušnice a přívěsek