Velký růženín v prstenu, stříbro, růžový šperkStříbrná sada růžových šperků, náušnice a přívěsek se zirkony, velké růženínyStříbrný prsten růžový šperk s růženínem

 

Kde by se něha snoubila s růžovou více než v přírodním drahokamu zvaném růženín? A kde více by vynikla než v růženínovém šperku?! Růžový šperk zněžní i zcela formální černobílý či ještě lépe šedý outfit. S růženíny na sobě pak do práce či města odcházíte ne jako šedá myš, ale jako lady a žena s velkým Ž.

 

Kámen lásky

Stříbrný prsten s růženínem, růžový šperk stříbro, ovál růženín ve tvaru mugle, kabošonuPřítomnost růženínu v nás vyvolává přesně to, co opravdová láska. Všechno jde snáz, rodí se nové nápady, nic není překážkou. Jako když jsme zamilovaní. Rázem vnese nový vítr do plachet:

  • Někoho přestane bolet hlava.
  • Jiný hubne, protože nemyslí na jídlo.
  • Další je tolerantnější.
  • Poslední má vyšší sebevědomí.

Jedním slovem je všechno šťastnější.

Podle esoterických doporučení se má růženín nosit v blízkosti srdce (srdeční čakry), aby pomohl otevřít se láskyplným citům, laskavosti a pochopení. Růžová patří k romantice i mateřské lásce, jako by dokázala probouzet cit pro jemnost. Růženínem můžeme lásku k sobě také přivolat a povzbudit. Lépe čelíme obavám a strachům. Co se týče fyzické stránky člověka, lépe zvládáme stres a léčíme jeho následky. A kdo ho dnes nemá?

 

Nejblíže srdci jsou přívěsky v náhrdelníku

Růžový růženín v náušnicích a přívěsku se zirkony, stříbrná souprava šperkůPřírodní kameny v přívěsku s kapičkou růženínu, zimní šperk

 

Lehce průsvitný růžový kámen svou zamilovanou barvu získává příměsí tří prvků: manganu, železa a titanu. Sám růženín je odrůdou křemene a jako ostatní minerály se hned stal ve šperkařství dekorací číslo jedna. Jeho barva vyniká v zaoblených křivkách a často navádí na vybrušování do tvaru větších srdcí či oválků než do miniaturních kamínků. Ty se osazují do náhrdelníků, prstenů a náušnic s velkou oblibou.

Je to nerozšířenější minerál na světě s krystalickou strukturou. Přesto ho v nádherně surové přírodní růžové nacházíme v masách nejvíce na Madagaskaru v oblasti Minas Geiras, Maine (USA), Indii a JAR. Pokud se ale vytěžený růženín dlouhodobě vystaví slunečnímu záření, může jeho krásná růžová postupem času blednout. Tím se však samozřejmě nemyslí nošení šperků v létě. ;-)

 

Asterický efekt

Vybroušením drahého kamene do tvaru kabošonu (mugle), což je placatý, hladký a většinou vypouklý ovál, připomínající někdy i kapku, vznikne speciální efekt zvaný asterický. Paprsek světla se na drahokamu rozloží na šesticípou hvězdu!

 

Když mě růženín neoslovuje...

Tak máme jiné růžové šperky než jen s růženínem. Krásný je pukaný křištál v náramku, růžový korál v řetízku, růžový turmalín v náhrdelníku, srdcový opál v přívěsku. Třpytivější než drahé kameny jsou zase růžové krystaly a zirkony. Posuďte sami.

 

náramek s pukaným barevným křišťálem, růžový šperkrůžový korál a měsíční kámen v náhrdelníku z bílého zlatazlatý šperk s růžovým turmalínem, náhrdelník zlatý růžovýrůžový šperk srdce přívěsek růžový opál drahý kámenjemně růžové zirkony ve stříbrném prstenu jsou něhou samotnou, velmi elegantní nadčasový růžový šperk posetý zirkony

Dlouhé visací stříbrné růžové náušnicekrásné levné dětské růžové náušnice pro nejmenší, stříbro a růžové zirkony ve tvaru srdíčkaRůžové růžičky ve stříbře, krásný stříbrný šperk, přímo sada šperků s kytičkou a zirkonemstříbrný přívěsek na krk s růžovým kamínkem ve tvaru srdce, dva ptáci, dar z láskyžlutý a růžový prsten, zlatý s růžovým kamínkem uprostřed, krásný ženský šperk

 

K růžovým šperkům patří i luxusní stříbrný náramek s růžovou perletí, stříbrná brož se zirkony, prsten s růžovým kamenem, růžové krystaly Swarovski,  zdobené kruhové šperky i růžový lapač snů.