Pokud jste při narození dostala zlaté náušničky a žijete už několik dekád, nejspíš teď máte doma vintage kousek. Jako vintage lze označit náušnice staré 50 až 100 let, podle některých zdrojů alespoň 20 let. Hodnotu těchto šperků pozitivně ovlivňuje jejich stáří.

 

Oproti tomu retro náušnice jsou šperky nové, ale inspirované dřívější módou. Výhodou je, že si vyberete takové, jaké vás právě oslovují. A za nějakou dobu se z nich rovněž stanou vintage šperky. Máme celou sérii retro náušnic – úchvatných a nadčasových ozdob. Pojďme si některé přiblížit.

 

zlaté náušnice pecky nestárnou, ba naopak získávají neustále na hodnotěopálové zlaté náušnice jdou napříč historií šperků

Peckové náušnice – populární již mezi starověkými Egypťankami

 

Tradiční náušnice-pecičky s puzetovým nebo šroubkovým zapínáním, které se zrodily ve starověkém Egyptě, patří dodnes k nejžádanějším modelům a neměly by chybět ani ve vaší šperkovnici. Mohou mít minimalistickou podobu jednoduše zasazeného kamínku či perly, ale také honosnějšího shluku briliantů.

 

Dopřejte si třeba zlaté peckové náušnice na patent, které zdobí nádherná perla (buton) o velikosti 7,5 mm. Jsou zhotovené z 14karátového žlutého zlata a představují neustálou módní hvězdu mezi ručně vyráběnými šperky.

 

V kategorii peckových náušnic nabízíme také cenově dostupné zlaté náušnice s opálem a bezpečným zapínáním vpředu před ouškem, určené už pro miminka.

 

náušnice ve tvaru hroznu pocházejí z Kréty

Hroznové náušnice – známé už před naším letopočtem na Krétě a Kypru

 

Hroznové náušnice zdobí shluk kamínků připomínající květinu či hrozen. Jsou stylové i praktické, protože se nezachytávají do šátků a šál.

 

Tento typ náušnic, oblíbený už ženami ze starověkých krétských a kyperských civilizací, reprezentují v našem sortimentu například krásné a výrazné náušnice se zirkony, vyrobené ze žlutého zlata.

 

Jejich zapínání na patent je velmi bezpečné a příjemné na nošení. Můžete ho doplnit ještě pojistkou. Náušnice s čirými zirkony, vážící 2,55 gramů, jsou i vyhledávaným svatebním šperkem.

 

 

Secesní náušnice – nostalgický návrat k jemné ženskosti a zdobnosti

 

dlouhé visací náušnice se zirkony zlaté

 

Posledním jednotným stylem byla na přelomu 19. a 20. století secese. Zasáhla všechny oblasti moderního života. Secesní šperky charakterizovaly ornamenty, vlnící se křivky a zdobnost. Náušnice byly obvykle visací, s kytičkami a slzičkami, často obojím.

 

Secesní styl odrážejí i visací dlouhé zlaté náušnice s velkými zirkony, kombinující bílé a žluté zlato. Kvůli zakázkové ruční výrobě mají dodací lhůtu dva týdny.

 

 

Kruhové náušnice – nošené od pradávna jako symbol nekonečnosti

 

zlaté náušnice bílé, žluté a růžové zlatozlaté náušnice kruhy tři řady se zirkony

Pořízení kruhových náušnic je vždy sázkou na jistotu. Harmonický kulatý tvar měly už první náušnice, které se začaly nosit asi 2500 let před naším letopočtem. V novodobé historii kruhy zazářily hned třikrát: koncem 80. let 20. století, na přelomu 20. a 21. století, a pozor, právě teď, okolo roku 2020. Z celebrit si kruhy oblíbila třeba Jennifer Lopez, Jessica Alba či Rihanna.

 

V našem e-shopu Šperk-zlatnictví figuruje množství kruhových náušnic a mezi nimi doslova září trojbarevné zlaté kruhy – ze žlutého, bílého a červeného zlata. Jsou velmi slušivé a hodí se ke každému outfitu, do společnosti, práce i jen tak na parádu. Dotvoří sportovní, elegantní i romantický styl.

 

Další inspirací mohou být bohatě ozdobené zlaté náušnice kruhy s trojitou řadou zirkonů. Také tento šperk je vhodný pro běžné nošení i slavnostní příležitosti. Necháte se zlákat?