Ano, máme na mysli ptáčky a zvláště ty stěhovavé. Chceme si je užít, dokud tu jsou, a nečekat, než zase přiletí (jestli vůbec). Platí to i o našich zlatých a stříbrných ptáčcích, kteří se u nás ve zlatnictví zabydleli. Netušíme ale, kdy a za kým odletí. Takže rychle, dokud tu jsou. Pokud se tedy nepřestěhují zrovna k vám... :-)

 

obrázek ptáčka racka převzat z picjumbo.com

Skuteční ptáci odlétají do teplých krajin

 

V září a říjnu se odstěhovali do Afriky čápi a drozdi, do Itálie a Španělska např. červenky. Teď v listopadu se chystají špačci, pěnkavy a skřivani, většinou do Středomoří a na jihozápad Evropy. Lindušky ještě zposledka spolu štěbetají o Africe, zato vlaštovky, ty jsou už dávno pryč.

 

My do teplých krajin leda na dovolenou a kdo to nestihl, tak doporučujeme aspoň do termálů nebo do sauny. Ať je to ale jak chce –  kdo dlouho váhá, umrzne nebo si na zpěv a švitoření ptáků počká zase až do jara. Žádný teplomilný ptáček čekat nebude a prostě odletí.

 

 

Naši ptáčci se také stěhují – do teplých domovů

 

ptáček ze zlata, bílé zlato, zlatý šperk ptáček, zirkonyZlatý přívěsek na krk ptáček se zirkony a hladkými křídly, zirkony, žluté zlato, zlatý šperk s ptáčkemStříbrný náhrdelník holubice, zirkonová holubička s čirými bílými kamínky, přívěsek ptáčekstříbrný přívěsek ptáček se zirkony, pták s hladkým křídlem, přívěsek na krkpřívěsek stříbro ptáčci v srdíčku, srdce velké z kuliček, ptáci uprostřed

 

Zlatí a stříbrní ptáčci také směřují rychle ke svým novým domovům. Mezi novinkami se objevil zlatý přívěsek ve tvaru ptáčka, který je po tělíčku zdoben třpytivými čirými zirkony. Křidélka má zlatý ptáček naopak vzdušná, jen v lesku drahého kovu. Zlatý šperk máme ve variantě ze žlutého zlata a bílého zlata. Oba dva ptáčci sedí krásně na krku – získáte s nimi hezký náhrdelník.

 

Stříbrný náhrdelník posetý zirkony, přívěsek dvě labutě, ptáčci

 

Holubice a labutě

 

Holub či jeho samička, holubice, mají asociaci s návratem domů. Poštovní holoubek dříve doručoval zprávy a vracel se s odpovědmi domů. Kdežto labuť, tento vznešený pták síly, dlouhověkosti, mystiky a probuzené krásy, má opatrovat v člověku vnímavost k vlastním emocím i emocím druhých. Labutě k sobě choulící se zobáčky pak jsou samozřejmě odvěkým symbolem romantické lásky, tedy těch, kteří k sobě chovají hluboký cit. V našem náhrdelníku najdete stříbrné labutě s bílými zirkony a černými kamínky v místech očí.

 

 

ptáček stříbrný prsten 3D zirkon velký, šperk ptačíVzácný druh ptáčka

 

Malý ptáček ve stříbrném prstýnku nese ve svém tělíčku třpytivou vzácnost. Umělý diamant, který na první pohled od toho pravého nerozeznáte. Tento ptáček je vymodelován do 3D a krásně posazen na zirkonový prstenec. Šperk pak na ruce vypadá opravdu úchvatně.

 

A komu ptáček už uletěl?

Těm tady naši ptáčci ze stříbra a zlata zanechali aspoň peříčko. Ostatně to na krku vypadá moc pěkně. Naše šperky peříčka vás navíc překvapí drahým kamenem, který v sobě ukrývají.