Víme, jaké šperky oslňují svět v roce 2020, a rádi se o toto poznání s vámi podělíme. Malá ochutnávka: nosí se ozdoby v klasické modré barvě, z bílého zlata, z různobarevných kovů, náušnice ve tvaru kruhů a v módě jsou i záušnice, masivní prsteny či náramky se zavěšenými ozdůbkami. Chcete konkrétní tipy? Čtěte dál!

 


 

Dopřejte si šperky v barvě roku 2020 – Classic Blue

 

Mezinárodně uznávaná společnost Pantone měla při výběru barvy pro rok 2020 mimořádně šťastnou ruku. Classic Blue – klasická modrá – je všeobecně oblíbená, skvěle nositelná a navíc harmonizující. Vneste tuto krásnou barvu do svého obydlí, šatníků i šperkovnice! 

V oblasti drahých kamenů se můžete zaměřit na sytě modrý lapis lazuli, který sluší blondýnkám, brunetkám i zrzkám. Lapis lazuli do sebe vstřebává měsíční energii a tu pak předává své nositelce. Univerzálně nositelná je elegantní stříbrná souprava náušnic a prstenu s tímto modrým kamenem. 

Hned několik modrých drahých kamenů – akvamarín, lapis lazuli a safír – slučuje moderní náramek doplněný stříbrnými kuličkami. Díky gumičce se přizpůsobí jakékoli ruce. Soulad modrých kamínků pozitivně podpoří i vaši psychiku – zklidňuje, zlepšuje schopnost naslouchat druhým a komunikovat.

 

modrý set šperků 2020kuličkový náhrdelník drahokamový šperk 2020zlaté náušnice na rok 2020 kruhy nosí modelky i návrhářkynáušnice kruhy zlaté dvě nuly jako má rok 2020

 


 

Obohaťte stálici – bílé zlato – dalšími trendy roku 2020

 

Z centra zájmu jistě hned tak nezmizí bílé zlato. Sluší totiž všem a dobře se kombinuje s jinými šperky, oblečením a doplňky. Například zlaté kruhové náušnice z bílého zlata s čirými zirkony jsou jednoznačně IN a k tomu se nikdy neomrzí. Náušnice-kruhy dnes zdobí Rihannu, Heidi Klum, Angelinu Jolie, vévodkyni Kate i naše modelky – Simonu Krainovou či Andreu Verešovou. Pokud se rozhodnete pro velké náušnice kruhy z bílého zlata, získáte super šperk do práce i na společenské akce. 

Hledáte-li v roce 2020 hodnotný dárek pro ženu, prohlédněte si náramek bílé zlato s perlou. Tento zlatý šperk pro slavnostní příležitosti se vyrábí ručně, proto je třeba počítat s několikatýdenní dodací lhůtou. Úctu obdarované dámě vyjádří také masivní třpytivý prsten, reprezentující další módní směr. Zirkony ho rozzáří ve dne i při večerním světle a výrazně podtrhnou osobnost jeho nositelky.

U náramků se chvíli zastavíme, protože velkým trendem roku 2020 jsou řetízkové náramky s přívěsky. Jeden luxusní zlatý náramek z naší nabídky obsahuje růžové, bílé a žluté zlato, takže nese ještě další trend: kombinaci různobarevných kovů. Dámské náramky obvykle měří 18–20 cm a pánské 21–23 cm (některé náramky jsou nastavitelné). Na zakázku vám zhotovíme i náramek na míru a doplníme ho přívěsky dle vašeho přání. Jako přívěsky frčí perleťové kamínky, znamení zvěrokruhu a nekonečna, zvířata (sova, ještěrka, žralok…), provlékané kroužky a spirálky.

 

krásný náramek perlový: hit 21. století, který nikdy nevyjde z módy, bílé zlato, ruční výrobekzlatý prsten bílé zlato se zirkony, masivní trendy šperk na rok 2020kuličkový zlatý náramek šperk který odolává módě, trend mezi trendynáušnice s perlou jsou módním šperkem neustále

 

Módní šperk nemusí být drahý. Vyzkoušejte stříbrné záušnice! 

 

Ani mladé slečny s omezeným rozpočtem nepřijdou roku 2020 zkrátka. Určitě si mohou dovolit, nebo třeba přát k narozeninám, zajímavé stříbrné záušnice, tedy náušnice za ucho, osázené zirkony a velkou bílou perlou. Takový originální šperk, který rozhodně vypadá dražší, hned tak neuvidíte. A ještě ho můžete doplnit efektním kovovým lakem na nehty ve stříbrném odstínu – hitem zimy 2020.

 


 

Co je při pořízení trendy šperků nejdůležitější?

 

Šperky jsou obvykle také investicí, proto nehleďte pouze na trendy. Při výběru nových skvostů posuzujte i nadčasovost jejich designu a především precizní zpracování. Ideální šperk je nositelný nejen při slavnostních příležitostech, ale i ve všedních dnech. Zkrátka, splyne s vámi tak dokonale, že bude vaším druhým já…

V našem e-šperkovnictví nebo brněnském kamenném zlatnictví si trendové šperky vybere kdokoli. Obraťte se na nás s plnou důvěrou.

 

 

 

Které šperky vládly roku 2019?

Rok 2019 byl ve znamení stromu života, přechodu od pochybností ke stabilizaci mysli, která se dokáže otevřít novému a růst. Silné kořeny a stabilní kmen umožňuje koruně stromu košatět a kvést do všech možných stran.

 

Proč zrovna strom života?

Strom života nebo také štěstí, které sám život v sobě nese, symbolizuje jednodu, vzájemné propojení, osu. Ta spojuje všechny tři zdroje života: matku Zemi, svět pozemský i ten nehmatatelný, duchovní, nadpozemský – vesmír. Matka Země dala stromu života možnost zapustit hluboko kořeny a vyklíčit. Svět, jak ho zakoušíme a známe, dává možnost stromu sílit a růst. Vesmír ho táhne do výšin, doslovně i v přeneseném slova smyslu. Strom takto čerpá ze všech sfér, pojímá všechny tři úrovně kosmu, větvemi ukazuje k nebi, kmenem a kořeny ukotvuje své zrození. Je-li pak vložen do kruhu, zobrazuje cykličnost tohoto procesu života jako takového.

 

zlatý přívěsek strom života, šperk roku 2019strom života, náušnice, přívěsek, prsten, stříbrná sada šperků roku 2019strom života přívěsek stříbrný, šperk na rok 2019náušnice strom života štěstí, šperk roku 2019, zlaté náušnice se zirkony

 

Protože jej otáčí vzhůru nomaha!

Rok 2019 strom života vyobrazeného v kruhu pomyslně otáčí vzhůru nohama. To proto, aby zasadil kořeny v nebi, v duchovnosti, v božském. Naše hlava, koruna stromu, visící směrem dolů nám nebude bránit racionálně argumentovat a poměřovat vzhledem ke světu, který právě zakoušíme. Nebude nás stahovat k matérii, ke konkrétní zkušenosti a k daným pravdám. Nebude nás vtahovat do neustálého zvědomění a uvědomění. Odvádět o vyššího vedení, od intuice, od „flow“. Jakmile se zbavíme takového přehnané kontroly nad sebou a neustálého stresu, otevřeme se novému. Dokážeme přehodnotit vlastní život, upřednostnit klid na duši a duševní harmonii. Princip převrácení pustí do našeho života moudrost, vhled a odpuštění.

 

Zlatý přívěsek strom života štěstí strom zrozenístrom života štěstí jantary, přívěsek s kameny stříbrnýpřívěsek srdce stříbrný strom života štěstí, náhrdelník i s řetízkemprsten strom života štěstí, šperky na rok 2019

 


 

Filigrány – co to je?

Rok 2018 ve Zlatnictví Šperk představuje krásné zlaté šperky, zejména prsteny, kterým se říká filigrány. Co to znamená prsten či šperk „filigrán“?

 


Záušnice bez překlepu :-)

V rámci naší kolekce originálních šperků na rok 2016 a 2017 jsme Vám představovali opravdovou raritu, a to tzv. záušnice! Jedná se o stříbrné nebo zlaté náušnice, které krásně zdobí nejen dírku samotnou, ale i prostor pod uchem. Jak je to možné? Prozradíme Vám v článku o Opravdových záušnicích – zlatých i stříbrných.