Rok 2019 je ve znamení STROMU ŽIVOTA, přechodu od pochybností ke stabilizaci mysli, která se dokáže otevřít novému a růst. Silné kořeny a stabilní kmen umožňuje koruně stromu košatět a kvést do všech možných stran.

 


 

Proč zrovna strom života?

Strom života nebo také štěstí, které sám život v sobě nese, symbolizuje jednodu, vzájemné propojení, osu. Ta spojuje všechny tři zdroje života: matku Zemi, svět pozemský i ten nehmatatelný, duchovní, nadpozemský – vesmír. Matka Země dala stromu života možnost zapustit hluboko kořeny a vyklíčit. Svět, jak ho zakoušíme a známe, dává možnost stromu sílit a růst. Vesmír ho táhne do výšin, doslovně i v přeneseném slova smyslu. Strom takto čerpá ze všech sfér, pojímá všechny tři úrovně kosmu, větvemi ukazuje k nebi, kmenem a kořeny ukotvuje své zrození. Je-li pak vložen do kruhu, zobrazuje cykličnost tohoto procesu života jako takového.

 


 

zlatý přívěsek strom života, šperk roku 2019strom života, náušnice, přívěsek, prsten, stříbrná sada šperků roku 2019strom života přívěsek stříbrný, šperk na rok 2019náušnice strom života štěstí, šperk roku 2019, zlaté náušnice se zirkony

 


 

Protože jej otáčí vzhůru nomaha!

Rok 2019 strom života vyobrazeného v kruhu pomyslně otáčí vzhůru nohama. To proto, aby zasadil kořeny v nebi, v duchovnosti, v božském. Naše hlava, koruna stromu, visící směrem dolů nám nebude bránit racionálně argumentovat a poměřovat vzhledem ke světu, který právě zakoušíme. Nebude nás stahovat k matérii, ke konkrétní zkušenosti a k daným pravdám. Nebude nás vtahovat do neustálého zvědomění a uvědomění. Odvádět o vyššího vedení, od intuice, od „flow“. Jakmile se zbavíme takového přehnané kontroly nad sebou a neustálého stresu, otevřeme se novému. Dokážeme přehodnotit vlastní život, upřednostnit klid na duši a duševní harmonii. Princip převrácení pustí do našeho života moudrost, vhled a odpuštění.

 


 

Zlatý přívěsek strom života štěstí strom zrozenístrom života štěstí jantary, přívěsek s kameny stříbrnýpřívěsek srdce stříbrný strom života štěstí, náhrdelník i s řetízkemprsten strom života štěstí, šperky na rok 2019

 


 

Filigrány – co to je?

Rok 2018 ve Zlatnictví Šperk představuje krásné zlaté šperky, zejména prsteny, kterým se říká filigrány. Co to znamená prsten či šperk „filigrán“?

 


Záušnice bez překlepu :-)

V rámci naší kolekce originálních šperků na rok 2016 a 2017 jsme Vám představovali opravdovou raritu, a to tzv. záušnice! Jedná se o stříbrné nebo zlaté náušnice, které krásně zdobí nejen dírku samotnou, ale i prostor pod uchem. Jak je to možné? Prozradíme Vám v článku o Opravdových záušnicích – zlatých i stříbrných.