Vše o špercích

 • Šperky: Od pravěku k modernímu umění v roce 2024

  Šperky: Od pravěku k modernímu umění v roce 2024

  17. 04. 2024

  Třpytivé šperky zdobící tělo provázejí lidstvo od nepaměti. Už pravěcí obyvatelé Země si vyráběli jednoduché náhrdelníky a náramky z mušlí, kostí a zubů zvířat. Tyto rané šperky nesloužily jen jako ozdoba, ale měly i magický a symbolický význam.

  celý článek
 • Oválné náušnice – symboly elegance a nadčasovosti

  Oválné náušnice – symboly elegance a nadčasovosti

  14. 02. 2024

  Oválné náušnice lichotí většině žen, protože jejich tvar harmonicky doplňuje různé typy tváří. Výjimkou mohou být pouze velmi krátké oválné náušnice, které by mohly zdůraznit příliš dlouhý obličej. Nicméně, většinou se doporučují jako bezpečná a elegantní volba pro každou ženu.

  celý článek
 • Osvěžte svůj šperkový arzenál: Kulaté náušnice pro každou ženu

  Osvěžte svůj šperkový arzenál: Kulaté náušnice pro každou ženu

  30. 01. 2024

  Nezáleží na tom, zda vyhledáváte nápadnější, nebo skromnější šperky. Kulaté náušnice jsou vždy trefou do černého. Pojďme společně prozkoumat čtyři unikátní designy.

  celý článek
 • Jantar: tajemný kámen dávných příběhů a léčivého světla

  Jantar: tajemný kámen dávných příběhů a léčivého světla

  17. 01. 2024

  Jantarové šperky jsou vyhledávaným pokladem, který uchovává sluneční záření v pravěkém pryskyřičném kamenu. Odrážejí dlouhou historii spojenou s mýty, léčebnými vlastnostmi i estetikou. Také v moderním šperkařství zhmotňují eleganci, spjatou s krásou a tajemnem.

  celý článek
 • Čtvery geometrické náušnice: Které vyberete?

  Čtvery geometrické náušnice: Které vyberete?

  03. 01. 2024

  Každá žena touží zvýraznit svou krásu a zároveň podtrhnout osobní styl. Co by mohlo být dokonalejším doplňkem než výrazné geometrické náušnice? Níže představené šperky spojují nadčasovost a svéráznost. Zazáříte s nimi při jakékoli příležitosti!

  celý článek
 • Letní náušnice jsou hravé a sexy

  Letní náušnice jsou hravé a sexy

  14. 08. 2023

  Letní náušnice mají svá specifika. Nebojte se volit odvážnější, výraznější a prostorově objemnější kousky, které se v zimě nosit nedají.

  celý článek
 • Trendy šperky na rok 2022 vs. 2021

  Trendy šperky na rok 2022 vs. 2021

  20. 12. 2021

  Móda je proměnlivá. Něco je nestárnoucí evergreen, co se nikdy neomrzí. Jiné trendy zazáří jako kometa na nebi a pak zmizí v propadlišti dějin. My Vám připomeneme letošní hity ve špercích a prozradíme Vám, co bude šlágrem roku 2022. Zlatá klasika Masivní skvosty v roce 2021 V letošním roce byly hitem masivní zlaté šperky, výrazné a nepřehlédnutelné. Nápadné a přitom elegantní. Neuniknou ničí pozornosti, a proto se už nedoplňují dalšími šperky. Kombinovaný náhrdelník z bílého a žlutého zlata vynikne sám o sobě a vkusně doplní každý outfit. Zaujme i masivní náramek ze žlutého, bílého a růžového zlata. Oživí každou ženskou ruku a i přes svůj poněkud extravagantní vzhled se hodí i na běžné...

  celý článek
 • Nápady na dárek pro maminku

  Nápady na dárek pro maminku

  06. 12. 2021

  Maminka je srdcem rodiny. Proto si s dárkem pro ni lámeme hlavu nejvíc a dáváme si na něm opravdu záležet. Takový dárek má vyjádřit, co pro nás maminka znamená a jak moc nám na ní záleží. Jak lépe to vyjádřit než nějakým krásným doplňkem v podobě šperku? Co koupit mamince k narozeninám? Chcete dárek, kterým dáte mamince najevo, jak moc si ceníte toho, čím pro vás je a co pro vás všechno dělá? Ať už se jedná o vánoční dárek, dárek k narozeninám, k svátku nebo jen tak, zářivý šperk to řekne za vás. Ale kterou variantu vybrat? I s tím vám poradíme! Ne všechny ženy si potrpí na šperky, jako jsou náhrdelníky, prsteny či náramky, ale náušnice nosí skoro každá. Pokud hledáte ideální dárek pro maminku,...

  celý článek
 • Muzea šperků

  Muzea šperků

  01. 12. 2021

  Nosíte rádi šperky a zajímá vás jejich historie? Chcete se dozvědět, jakou úlohu hrály šperky v životě lidí v různých zemích? Rádi byste viděli, jaké šperky byly populární za dávných časů a jaké jsou oblíbené dnes? Navštivte některé ze zajímavých muzeí šperků z této nabídky: Jewel House, Tower of London Pokud vás zajímají královské šperky, zavítejte do Jewel House aneb britské pokladnice. Ta sídlí v Toweru ve Waterloo Block, tedy v bývalých kasárnách, a jsou zde uloženy britské korunovační klenoty. Ty byly rozmístěny v různých částech věže od 14. století po sérii úspěšných a neúspěšných krádeží ve Westminsterském opatství. Např. v roce 1671 plukovník Thomas Blood přemohl strážce, svázal ho a s pomocí...

  celý článek
 • Legendární královské šperky

  Legendární královské šperky

  17. 09. 2021

  Baví vás sledovat nejnovější zprávy ze světa královských rodin? Zajímají vás povedené outfity vévodkyně Kate a jiných královských příslušnic? A víte něco o špercích, které tyto outfity doprovázejí? Mnohé z nich totiž patří do královských pokladnic již stovky let a nesou s sebou zajímavou historii. Ty nejzajímavější jsme pro vás vybrali.

  celý článek

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací