5 tipů na originální tyrkysové šperky

30. 10. 2017

Tyrkysová souprava náhrdelní a náramekPrsten ze žlutého zlata a tyrkysStříbrný přívěsek slunce tyrkysDětské zlaté náušnice ve tvaru kytičky se zirkonem a tyrkysemStříbrný prsten s tyrkysem

Tyrkysová barva je na rozhraní modré a zelené, v některých jazycích představuje modrá a zelená odstíny tyrkysové. Název barvy vznikl odvozením od nádherně modrého, případně zeleného kamene tyrkys. Tyrkys je pro svou barvu považován za kámen nebes a propojení vody se vzduchem. Tyrkys patří už od starověku mezi nejoblíbenější kameny, kdy pro staré civilizace měl posvátný status díky tomu, že se věřilo, že přináší štěstí a ochranu. Název získal z francouzského pojmenování Turecka – Torquise. Byl objeven jako ozdoba pohřebních předmětů ze starého Egypta z doby 3000 př. n. l. V Persii byl talisman s tyrkysem nošen jako ochrana před smrtí a používal se ke zdobení šperků i budov. Doprovází tedy lidstvo od nepaměti a je součástí historie. Vyskytuje se po celém světě a jsou mu připisovány až výjimečné léčivé účinky.

Tyrkysový kámen vám může pomoci od migrény, revmatismu, trávicích potíží, šedého zákalu i deprese. Spirituálně pomáhá naladit se na vyšší energie, čistí a léčí, ochraňuje svého nositele i před vlivy znečištěného prostředí, čímž podporuje jeho dlouhověkost. Využívá se také při meditacích a veřejných vystoupeních k odbourání trémy. Je citlivý na změny kyselosti potu a svého nositele blednutím upozorňuje na nastávající zdravotní potíže a potřebu očisty. 

Tyrkys se od nepaměti používal na amulety a tyrkys šperky vám dodnes pomohou zachovat klid či udržet pozornost při duševní námaze. Tyrkys pomáhá objevovat krásu v jiných i v sobě samých. Tomu, kdo ho nosí, dodává vnitřní světlo. Očistný kámen tyrkys je nejlepší umístit na krk, třetí oko či solar plexus. A říká se, že byste tyrkys neměli zdědit, ale koupit si jej nový. Neboť zděděný nebo koupený od někoho, kdo ho už nosil, může svému novému majiteli škodit. Inspirujte se následujícími klenoty:

  1. Tyrkysová souprava náramek a náhrdelník – romantická souprava, která dává vyniknout nevšední barvě tyrkysu, s nímž upoutáte pozornost při jakékoli příležitosti, ve všední den i ve svátek. Takový výrazný prvek se musí umět nosit a skvěle se hodí k jednoduchým letním šatům.

  2. Prsten tyrkys ze žlutého zlata – tři zlaté kroužky doplněné výrazným tyrkysem. Prsten lze vyrobit v jakékoli velikosti, přičemž jeho cena se upraví vzhledem k váze zlata.

  3. Přívěsek slunce s tyrkysem ze stříbra – pozitivní šperk ve tvaru slunce ozdobený přírodním tyrkysem, se hodí pro každodenní nošení. Jeho ochrana a pozitivní síla vás bzde doprovázet na každém kroku. 

  4. Zlaté náušnice kytičky a tyrkys – základní a nepřehlédnutelný šperk pro každou malou i velkou slečnu. Náušnice ve tvaru kytičky jsou romantické a hravé a jejich zdobení drobnými tyrkysy prostě neodolatelné.

  5. Stříbrný prsten tyrkys – nápadný a originální šperk, kde tyrkys představuje tři kapky ranní rosy. Skvělý doplněk pro každou nositelku s romantickou duši, který ji navíc ochrání a varuje před blížícím se nebezpečím. 

Jasně modrá a tyrkysová barva sluší především blondýnkám a modroočkám, ale ani tmavovlásky si ji nemají odpírat. Stačí jen najít odvahu vystoupit z šedivého davu a dopřát si okouzlující tyrkysový šperk. Ideálně z autorské dílny, abyste ho nepotkávali na každém kroku. Je-li to v našich silách, rádi vyhovíme vašemu speciálnímu přání.

Stříbrné náušnice tyrkysStříbrné náušnice srdce s tyrkysem a zirkonemDvouřadý náhrdelník tyrkys a howlitAndílek s tyrkysem jako stříbrný přívěsekZlatý přívěsek koule s tyrkysem a řetízkem

ŠPERKY S PŘÍBĚHEM – ŠPERKY S KAMENY A MINERÁLY

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací