Inspirujte se při výběru šperků barvami čaker

24. 11. 2020

alt_TEXT

Každá barva má unikátní vibraci a neobyčejný vliv na psychiku. Barvy pomáhají zmírňovat stres, obnovovat energii, zlepšovat komunikaci, lépe vyjadřovat pocity a s mnohým dalším. Jedním ze způsobů, jak využít sílu barev, je obohatit svůj život barevnými šperky.

Abyste působení barevných šperků ještě umocnili, využijte pradávnou hinduistickou moudrost o čakrách, energetických centrech těla. Už dávno je známé, že jednotlivé čakry dokážou zharmonizovat určité léčivé kameny.

Níže uvádíme tipy na konkrétní šperky podporující hlavních 7 čaker. Když s nimi budete šikovně pracovat, můžete se zbavit řady nepříjemných blokád a obnovit tak radost ze života. Pozitivních změn si určitě všimnou i vaši blízcí.

1. čakra – červená, kořenová – instinkt

Červená je barva síly, aktivace, zahřívání a nových impulzů. Vše uvedené vám dle potřeby dodá veselá červená souprava šperků, bohatě posetá červenými korály. Léčivé korály, organické zkameněliny, vzešly z moří a oceánů, kde vytvářejí takzvaný mořský les. Většina korálů má optimistickou červenou, případně růžovou barvu. Pustíte si je k tělu?

2. čakra – oranžová, sexuální – emoce 

Oranžová je barva moudrosti, optimismu a zvyšování sebeúcty. Oranžovou či oranžovočervenou barvou vládne například karneol, šperk s tímo kamenem bude vždy nepřehlédnutelný: například krásné náušnice s karneolem a markazity. Oranžová je vůbec báječná barva, skvělý je třeba i indiánský lapač snů s oranžovým kruhem.

3. čakra – žlutá, solární – mysl 

Veselou mysl projasněnou žlutou barvou nejlépe vyjádří indiánský lapač snů se žlutými pírky, který má i jiné skvělé vlastnosti. Nejčastěji se darují zlaté přívěsky srdce, kytičky, kříže, motýli, ale i sovy, sloni, ryby, peříčka, koruny stromů a podobně. Vedeme nepřeberné množství sluníčkově žlutých zlatých přívěsků – jen si vybrat.

4. čakra – zelená, srdeční – soucit 

Zelená jako barva přírody a klidu uklidňuje nervy a podporuje soucítění. Obsahuje ji třeba zlatý prsten se zeleným zirkonem. Jedinečný šperk využívá žluté zlato, které výborně splývá s jeho decentní kompozicí. Prosté šperky tohoto typu jsou v současném uspěchaném světě žádané stále více, protože umožňují zklidnění a soustředění mysli na podstatné věci. 

5. čakra – světle modrá, krční – komunikace 

Světle modrá barva spojuje srdce s rozumem, čímž výrazně posiluje vyjadřovací schopnosti. Dnes se prakticky u každé profese vyžadují prezentační dovednosti. Rozviňte je i pomocí ozdob svého těla. Něžně modrá je například spinelová souprava šperků, kterou tvoří bílé zlato, zajímavě zbroušené spinely a okolo nich vsazené zirkony. Doplníte-li světle modré náušnice a prsten ještě světle modrým šátkem, případně kabelkou, vytvoříte neodolatelný outfit moderní sebevědomé dámy.

6. čakra – tmavě modrá, čelní – intuice 

Tmavě modrá podporuje intuici a logické myšlení. Sytě modrou barvu dodává šperkům kámen lapis lazuli. Tmavě modrý stříbrný prsten bude slušet blondýnkám, brunetkám i zrzkám. Modrá je trvale oblíbená v celosvětovém interiérovém i oděvním návrhářství. S modrou kabelkou a šperky můžete vyrazit do společnosti, do práce i na pláž – všude vám to bude velmi slušet. 

7. čakra – fialová, korunní – kosmické vědomí

Meditativní fialová barva symbolizuje duchovno a spiritualitu, přináší kreativitu, úspěch a také vášeň. Naším tipem na podporu 7. čakry je fialový ametyst zdobící luxusní dámský zlatý náramek. Ametyst má mimořádnou ochrannou sílu, zlepšuje soustředění, zmírňuje napětí, pomáhá navodit klidný spánek a snad i odklánět geopatogenní zóny. Na tělesné úrovni podporuje imunitu, čistí krev, léčí rány a mírní bolesti různých druhů. Kdo by si nepřál trvalý kontakt s takovým kouzelníkem!

Máme i kolekci šperků působících najednou na více čaker

Můžete si pořídit také módní šperky s různobarevnými kameny či minerály a harmonizovat více čaker najednou. Krásné jsou šperky s jednou výraznou barvou i mnohobarevné šperky s minerály či zirkony. „Čakrové šperky“, udržující rovnováhu v duši i těle, nabízíme v široké dechberoucí kolekci. Stačí se zasnít nad internetovými stránkami, kliknout na tlačítko „koupit“ a za pár dnů je máte doma. Cen se nebojte, jsou vlídné. 

Stříbrná souprava s malachitem, barvy čakry ve šperku, zelený šperkbarevný náhrdelník zlato, barevné kameny čakry, žluté zlato s modrým kamenemStříbrný přívěsek, přívěsek s chalcedonem, barvy čakry, přívěsek na krk, žlutý přívšsekstříbrná souprava červený korál, barevný šperk, barvy čakryšperky působící na čakry, fialový šperk, šperk s ametystem, brožstříbrný náhrdelník s barevnými zirkony, barevné šperky, barevné kameny, čakrový náhrdelníkStříbrný náramek barvy čaker v barevných zirkonech, barevný náramekstříbrný přívěsek v barvě čaker, barevné zirkony šperkbarevný náramek, barvy čaker šperk veselý s energiíbarevný náramek s minerály v barvách čakry, barevný šperk

HARMONIZUJTE ČAKRY POMOCÍ ŠPERKŮ S MINERÁLY

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací