Inspirujte se při výběru šperků barvami čaker

24. 11. 2020

alt_TEXT

Každá barva má unikátní vibraci a neobyčejný vliv na psychiku. Barvy pomáhají zmírňovat stres, obnovovat energii, zlepšovat komunikaci, lépe vyjadřovat pocity a s mnohým dalším. Jedním ze způsobů, jak využít sílu barev, je obohatit svůj život barevnými šperky.

Abyste působení barevných šperků ještě umocnili, využijte pradávnou hinduistickou moudrost o čakrách, energetických centrech těla. Už dávno je známé, že jednotlivé čakry dokážou zharmonizovat určité léčivé kameny.

Níže uvádíme tipy na konkrétní šperky podporující hlavních 7 čaker. Když s nimi budete šikovně pracovat, můžete se zbavit řady nepříjemných blokád a obnovit tak radost ze života. Pozitivních změn si určitě všimnou i vaši blízcí.

1. čakra – červená, kořenová – instinkt

Červená je barva síly, aktivace, zahřívání a nových impulzů. Vše uvedené vám dle potřeby dodá veselá červená souprava šperků, bohatě posetá červenými korály. Léčivé korály, organické zkameněliny, vzešly z moří a oceánů, kde vytvářejí takzvaný mořský les. Většina korálů má optimistickou červenou, případně růžovou barvu. Pustíte si je k tělu?

2. čakra – oranžová, sexuální – emoce 

Oranžová je barva moudrosti, optimismu a zvyšování sebeúcty. Skvěle ji využívá luxusní sada stříbrných šperků s oranžovými kameny. Sada oranžových šperků ve stříbře je rhodiovaná, tedy odolnější i při denním nošení, a také antialergická. Dopřejte si tyto uhrančivé náušnice a přívěsek i vy a staňte se múzou svého okolí!

3. čakra – žlutá, solární – mysl 

Veselou mysl projasněnou žlutou barvou nejlépe vyjádří přívěsek ze žlutého zlata, který se dává na řetízek jakožto symbol lásky nebo záliby svého nositele v něčem osobním. Nejčastěji se darují zlaté přívěsky srdce, kytičky, kříže, motýli, ale i sovy, sloni, ryby, peříčka, koruny stromů a podobně. Vedeme nepřeberné množství sluníčkově žlutých zlatých přívěsků – jen si vybrat.

4. čakra – zelená, srdeční – soucit 

Zelená jako barva přírody a klidu uklidňuje nervy a podporuje soucítění. Obsahuje ji třeba zlatý prsten se zeleným zirkonem. Jedinečný šperk využívá bílé zlato, které výborně splývá s jeho decentní kompozicí. Prosté šperky tohoto typu jsou v současném uspěchaném světě žádané stále více, protože umožňují zklidnění a soustředění mysli na podstatné věci. 

5. čakra – světle modrá, krční – komunikace 

Světle modrá barva spojuje srdce s rozumem, čímž výrazně posiluje vyjadřovací schopnosti. Dnes se prakticky u každé profese vyžadují prezentační dovednosti. Rozviňte je i pomocí ozdob svého těla. Něžně modrá je například spinelová souprava šperků, kterou tvoří bílé zlato, zajímavě zbroušené spinely a okolo nich vsazené zirkony. Doplníte-li světle modré náušnice a prsten ještě světle modrým šátkem, případně kabelkou, vytvoříte neodolatelný outfit moderní sebevědomé dámy.

6. čakra – tmavě modrá, čelní – intuice 

Tmavě modrá podporuje intuici a logické myšlení. Sytě modrou barvu dodává šperkům kámen lapis lazuli. Tmavě modrý stříbrný prsten bude slušet blondýnkám, brunetkám i zrzkám. Modrá je trvale oblíbená v celosvětovém interiérovém i oděvním návrhářství. S modrou kabelkou a šperky můžete vyrazit do společnosti, do práce i na pláž – všude vám to bude velmi slušet. 

7. čakra – fialová, korunní – kosmické vědomí

Meditativní fialová barva symbolizuje duchovno a spiritualitu, přináší kreativitu, úspěch a také vášeň. Naším tipem na podporu 7. čakry je fialový ametyst zdobící luxusní dámský zlatý náramek. Ametyst má mimořádnou ochrannou sílu, zlepšuje soustředění, zmírňuje napětí, pomáhá navodit klidný spánek a snad i odklánět geopatogenní zóny. Na tělesné úrovni podporuje imunitu, čistí krev, léčí rány a mírní bolesti různých druhů. Kdo by si nepřál trvalý kontakt s takovým kouzelníkem!

Máme i kolekci šperků působících najednou na více čaker

Můžete si pořídit také módní šperky s různobarevnými zirkony a harmonizovat více čaker najednou. „Čakrové šperky“, udržující rovnováhu v duši i těle, nabízíme v široké dechberoucí kolekci. Stačí se zasnít nad internetovými stránkami, kliknout na tlačítko „koupit“ a za pár dnů je máte doma. Cen se nebojte, jsou vlídné.

Stribrné náušnice barevné zirkony ve dvou řadách, barvy čakry ve šperkubarevné kruhy náušnice stříbro barevné zirkony čakryVelké stříbrné barevné srdce se zirkony, barvy čakry, přívěsek na krkstříbrný náramek barevné zirkony, barevný šperk, barvy čakryStříbrná sada šperků barvy čaker v barevných zirkonech, barevný prstenstříbrný náhrdelník v barvě čaker, barevné zirkony šperkbarevné stříbrné náušnice kruhy, barvy čaker šperk veselý s energiístříbrný barevný náhrdelník se zirkony v barvách čakry, barevný šperk

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací