Jaké šperky k černým šatům

22. 04. 2021

Černé šaty ~ nesmrtelná a vždy elegantní klasikaČerné šaty jsou nadčasovým kouskem, který zpravidla nechybí v šatníku žádné ženy. Večerní, plesové, koktejlové, mini šaty, … Díky šperkům a dalším doplňkům v nich můžete vypadat pokaždé jinak. A pokaždé úchvatně. Inspirujte se a vyberte šperk, který bude ladit nejen s vaším outfitem, ale i s vaší osobností. Podle čeho vybírat? 


Šperky podle materiálu šatů

Náhrdelník ze stříbra ~ řetízek se sríčkem zdobený zirkonyVezměme v potaz nejprve samotné šaty. Z jakého materiálu jsou vyrobené? Je to materiál pevný, který drží tvar, nebo lehký jako vánek? Je zdobený krajkou, flitry, nebo snad obsahuje nějaký vzor? 
Pravidlo číslo jedna zní: lehké šaty si žádají lehké šperky. Mohutný náhrdelník by na nich působil těžce. Pokud tedy máte šaty ze vzdušného šifonu, vsaďte klidně na jemný řetízek opatřený zářivým srdíčkem se zirkony.

U zdobených šatů se pak se šperky vyplatí být opatrnější. Například černé šaty se všitými perlami doplníme už jen vhodnými náušnicemi ve stejném stylu.


 

Šperky podle výstřihu

Druhá zásadní otázka při výběru: jaký mají šaty výstřih? Respektive zahalují hrudník a klíční kosti, nebo naopak sahá výstřih až nad ňadra? V prvém případě na vašich černých šatech krásně vynikne dlouhý řetízek či náhrdelník

Máte-li výstřih do písmene V, je to skvělá příležitost, aby do něj zapadl náhrdelník písmene Y. K nejrůznějším příležitostem se dá použít například tento jemný náhrdelník z tříbarevného zlata.

  Odhaleným ramenům zase bude slušet i něco kratšího, ale výraznějšího. Třeba veselý korálový náhrdelník

Samozřejmě hodně záleží na příležitosti. Na neformální večírek si můžete k černým šatům dovolit cokoliv výrazného a rozverného, zatímco černá róba do divadla vyžaduje spíše decentní a elegantní variantu. Třeba v podobě soupravy šperků ze žlutého a bílého zlata.


 

Šperky ze zlata a stříbra se vůbec budou vhodně doplňovat s takřka jakýmikoliv botami a kabelkami. Pokud ale zvolíte šperky s výraznými kameny či minerály, je potřeba sladit všechny doplňky ideálně do jedné barvy. 

Co se hodí k vaší osobnosti?

Jste spíše výrazný, nebo nevýrazný typ? Se světlou, nebo tmavou pletí? A jaký máte tvar obličeje? I tady existuje řada variant. Zda se k černé róbě vybavíte šperky ze zlata, nebo stříbra, zvažte podle tónu vaší pleti. Studeným typům bude slušet spíše stříbro. 
Další aspekt, který může ovlivnit váš výběr, je barva vašich očí. Dámy s výraznýma modrýma či zelenýma očima mohou k černé zvolit šperky smaragdové nebo tyrkysové barvy.

Někdy stačí jen náramek

Ze všeho nejdůležitější ale je, abyste se v tom, co na sebe obléknete a čím se ozdobíte, cítila dobře. A jestli zrovna nejste na náhrdelníky, chcete spíš méně než více, ale přesto je vám jasné, že vaše černé koktejlky je potřeba zpestřit? Pak si prostě dopřejte jen výrazný náramek se zirkony.

 

 Bohatě vystačí k tomu, aby váš outfit ozvláštnil, a přitom nechal vyniknout vaší přirozené kráse. Je už pak na vás, jestli ho doplníte třeba vhodnými náušnicemi

Když nevíte co, vsaďte na bílé perly

Co se týče výběru materiálu šperku, existuje mnoho možností, se kterými nešlápnete vedle. Kromě zlata a stříbra jsou sázkou na jistotu také bílé perly. Společně s černými šaty představují elegantní kombinaci, která sluší většině žen a díky níž se také všechny cítí dobře. 

Černé šaty a šperky nabízejí zkrátka obrovský prostor pro vaši fantazii. Vyplatí se sice brát v potaz různá doporučení, ale zároveň je důležité nenechat se jimi svazovat. Protože nakonec je přeci nejdůležitější to, jak se vy sama cítíte. 


 

JE LIBO ŠPERK S KAMENEM ČI MINERÁLEM, KTERÝ KORUNUJE VÁŠ ELEGANTNÍ LOOK?

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací