Jaké šperky ke krajkovým šatům

04. 08. 2021

Jaké šperky ke krajkovým šatům? Vyplatí se vsadit na jeden výrazný zdobený šperkKonečně jste se odhodlala ke koupi krajkových šatů a nevíte, čím je vhodně doplnit? Jak se dá krajka kombinovat se šperky? Hodí se k ní spíše zlato, nebo stříbro? Co se naopak ke krajce příliš nehodí? Na následujících řádcích vám poradíme, jak vhodnými šperky podtrhnete kouzlo vašich šatů.

Krajkové šaty

Krajka je krásná a elegantní textilie, která působí slavnostně a hodí se pro významné příležitosti, jako je například svatba, oslava, návštěva divadla. Krajka sama o sobě je dost výrazná a zaručeně v ní budete poutat pozornost. Dokáže být ale také zrádná, umí půvabně vykreslit ženskou siluetu, ale také upozornit na její nedostatky. Proto je důležité vybrat vhodný typ šatů pro váš typ postavy.

Co se týče barvy, tam se meze nekladou. Nejčastější bývá černá, bílá, popřípadě dráždivá červená. Ty se hodí hlavně na večerní příležitosti, přes den jsou pak vhodnější jemnější pastelové barvy, růžová, meruňková, světle modrá, zelenkavá.

Krajka už dlouho není výsadou horní vrstvy obyvatel, v dnešní době je dostupná pro všechny. Navíc se kromě slavnostních příležitostí nosí běžně i do práce, na nákup, na pláž, prostě po ní můžete sáhnout, kdykoliv se chcete cítit opravdu žensky.

Krajka a šperky

Vybrat vhodné šperky ke krajkovým šatům je poměrně těžký úkol. Krajkové šaty jsou totiž už samy o sobě dostatečně zdobné a výrazné, a tak je velmi snadné to se šperky přehnat. V tomto případě tedy platí mnohem víc než kdy jindy, že v jednoduchosti je krása a čím méně, tím více. Ale nebojte se toho. Šperky a krajka jdou rozhodně k sobě, jen najít tu správnou míru a typ.

Pokud se chcete vyhnout módnímu faux pas, náhrdelníky raději vynechejte. O to víc se soustřeďte na náušnice, popřípadě náramky. Čím jsou ale náušnice či náramek výraznější, je vhodnější volit pouze jedno z nich.

Visací zlaté náušnice ke krajkovým šatům, ideální šperk i na večerZlaté náušnice s perlou – ideální šperky ke krajkovým šatůmSamozřejmě platí, že zvolený materiál a barva šperku by měly ladit se šaty a ostatními doplňky. U krajky se také moc nedoporučuje experimentovat s barvami a volit víc barevných kombinací. Zůstaňte u jedné, maximálně dvou.

Náušnice ke krajkovým šatům

Důležitým faktorem je nepochybně barva šatů a pak také typ účesu. Obecně se říká, že pokud chcete nechat své vlasy rozpuštěné, volte vždy náušnice jemné a decentní. U krátkých nebo u vyčesaných vlasů se vyplatí vsadit na výrazné visací náušnice.

Pozor, ke krajce se rozhodně nehodí žádná levná bižuterie, platí, že čím elegantnější šaty, tím kvalitnější by měl být šperk.

Jdou perla a krajka k sobě? Proč ne? Obojí je znakem luxusu.

Zlatý náramek s opály – šperky ke krajkovým šatům by měly být výrazné a vyznít sóloCo náramky?

Propletený náramek s drobnými kuličkami se mezi šperky ke krajkovým šatům opravdu neztratíKrajkové šaty bývají esteticky výrazné samy o sobě, ale takový zajímavý a dostatečně nápadný náramek může být tou ideální třešničkou na módním dortu. Obyčejný řetízkový náramek vedle krajky zanikne, je proto lepší volit něco nápaditého, s kamínky, zajímavým zdobením, něco, co se nedá přehlédnout.

Výrazný náramek může doplnit exkluzivitu krajky.

Kouzlo detailu

Místo náramku můžete zvolit prsten, ten by měl být natolik zajímavý a pokud možno zřetelný a viditelný z dálky, aby vypíchl unikátnost vašeho oděvu. Je to takový malý trik, který často používají celebrity. K poměrně výrazným šatům zvolí pouze jeden výrazný doplněk, který je ale natolik nepřehlédnutelný, že zaujme na první pohled.

sperk ke krajkovým šatům může být krásný výrazný stříbrný prsten se zirkony ve tvaru polokouleKrajkové šaty můžete také ozvláštnit výrazným prstenem.

Módní pravidla?

Podstatné je dodat na závěr, že v módě se vytváří pravidla, aby se hned vzápětí porušovala. Takže ač módní kritici radí, že ke krajce jsou vhodné luxusní šperky, na módních přehlídkách vidíte krajku v kombinaci s křiklavou bižutérií. Koneckonců i kontrasty mají v módě své místo.

Přesto pamatujte na to, že krajkové šaty jsou samy o sobě dostatečně krásným a elegantním prvkem, že jeden vhodný doplněk v podobě šperku jim může dodat punc nezapomenutelného estetického zážitku. Rozhodně se jich nebojte, pokud zvolíte vhodný střih, stanete se ozdobou každé společenské události. Jedny elegantní krajkové šaty by měla mít v šatníku každá žena a příležitosti na jejich nošení se najdou samy.

PRSTENY PATŘÍ MEZI IDEÁLNÍ ŠPERKY KE KRAJKOVÝM ŠATŮM

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací