Kombinace žlutého a bílého zlata není pro každého

05. 04. 2018

Kombinované zlato ve špercích umožňuje zlatníkům pohrát si s detaily a zdůraznit některé rysy či znaky šperku nevšedním způsobem. Díky žluté a bílé barvě zlata mohou některé linie vystupovat, proplétat se, opticky zdůrazňovat 3D efekt či jednoduše ozvláštňovat daný tvar. Jednomu tento dvojbarevný dekorativní styl šperků imponuje, druhého může rušit ve vnímání čistoty krásy – záleží na osobním vkusu...

Anděl náhrdelník kombinované bílé a žluté zlatoNáhrdelník kombinace bílého a žlutého zlata kruh

Nebo záleží i na zpracování šperku?

Zajisté přehnaně zdobené šperky mohou odrazovat už při prvním pohledu nebo působit trochu přehnanými emocemi. Když se ale přidá do šperku ze žlutého zlata bílý lem, jemná rytinka či jen tenká linka, vznikají neuvěřitelně krásné a veselé kousky. Na zlatnické umění upozorňují nejvíce šperky ve filigránském stylu – tenká vlákna propletená do sebe vytváří doslova obrazy, často s motivy květin, zvířat či geometrických útvarů. 

To, že i v obyčejné jednoduchosti je síla, dosvědčují nenápadně kombinované zlaté šperky: dlouhé visací náušnice z bílého a žlutého zlata jsou dokladem decentnosti a elegance zároveň. Kombinovaný zlatý prsten zase vytvoří dominantní prvek na vaší ruce. 

Žluté, nebo bílé zlato? Kouzlo je v tom, že si nemusíte vybírat

Masivní náhrdelník kombinované bílé a žluté zlatoKombinovaný náramek bílé a žluté zlatoBílé zlato se považuje za modernější, žluté zlato je lety osvědčená klasika. Co když tyhle dvě vlastnosti zkombinujete? Vznikne vám nadčasový skvost, který obstojí v bohaté konkurenci šperků. Ve špercích a doplňcích obecně se stále více prosazuje metoda vrstvení a různých kombinací. Ale je to jistě náročnější a vyžaduje si to mnohem více pozornosti než jednodušší styly. Lehce totiž můžete sklouznout ke kýči a přeplácanosti. 

Abychom vám usnadnili výběr mezi žlutobílými šperky ze zlata, vytvořili jsme seriál rozdělený podle místa na těle, kde se šperky nosí. Není na tom nic objevného, na ruku máme náramky a prstýnky, na dekolt přívěsky a náhrdelníky, do uší náušnice. Každopádně stojí za zhlédnutí! 

Nepřeberné množství melírovaných zlatokrásek :-)

1. Zlaté dvoubarevné prsteny a náramky

2. Zlaté kombinované přívěsky s nápaditým designem

3. Zlaté náušnice z bílého a žlutého zlata

CHCI SE ZATŘPYTIT VE ZLATĚ

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací