Lapače snů z naší dílny

19. 11. 2018

lapač snů barevný ~ peříčka, kruh, na dobrý spánekBílý lapač snů prováš dobrý spánek. Lapač snů s originální tvarem.Lapač snů s tykysem. Tyrkys lapá špatné sny.indiánský lapač snů na dobré sny, lapá špatné sny, peříčka, drahý kamínek uprostřed karneol

Proč si lidé věší lapače snů do svých ložnic, aut či přímo na sebe? Myslíte si, že skutečně fungují? Existuje nějaký důvod si jej také pořídit?

Lapače snů jsou dědictvím indiánů. Jejich magickým centrem je velký kruh s vypletenou síťkou, která zachytává veškeré rušivé vlivy na člověka během spánku. Protože spánek tvoří téměř třetinu našeho života, je pro nás moc důležitý a jeho kvalita ještě důležitější.

velký indiánský lapač snů, síťka na lapání špatných snů, kruh magickýVelký lapač snů s karneolem ~ kvalitní spánek, odhání noční můry.Indiánský talisman

Stará legenda vypráví o tom, že první lapač snů na světě vytvořila indiánka na radu šamana. S tímto ochranným amuletem mělo její dítě v noci přestat plakat a také přestalo. Zavěsila jej nad místo, kde dítě každou noc spinkalo. Jeho klidnější spánek byl tak důkazem účinnosti lapače a moudrosti jejich šamana.

První lapače snů se skutečně objevily u kmene Onžibvejů v Kanadě. Dřevěné obruče vytkané vlákny kopřivy připomínaly pavučiny a visely nad kolíbkami dětí. Byly natřené červenou barvou z mízy kořene krevnice kanadské. Dodnes se věří, že lapače snů zajišťují lepší spánek, harmonizují prostředí a jsou samy energetickým zářičem. Postupem času se začaly vnímat také jako umělecké dílo s dekorativním účelem.

Tuto mandalu snů si lidé věší nejen nad svou postel (nebo přímo vkládají pod polštář co nejblíže k hlavě), ale také volně do místnosti či na okno. Noční můry a špatná energie se sama zachytí do vláken v kruhu. Denní světlo ji pak zničí a transformuje v dobrou. Po peříčkách, které jsou volně zavěšeny pod kruhem lapače, se pak vše dobré sklouzne zase zpět do prostoru a do duše spícího člověka, aby vstal plný síly.

Každý lapač snů má 3 části

  1. Kruh  představuje vesmír a svět, proto má kulatý tvar a chrání kamínek uprostřed. Symetrická síťka s uzlíky tvoří obrovskou překážku pro všechno negativní. Indiáni totiž věří, že zlý sen se v síťce zachytí a mezi vlákny zabloudí. Nenajde cestu k centru kruhu, tj. kamínku. Navíc chaos se nepřátelí s pořádkem, tedy se vším pravidelným a symetrickým v síti světa.

  2. Kamínek – symbolizuje vlastní já člověka, střed mikrosvěta. Špatné sny se pokouší střed napadat a ovlivnit. Naše vlastní já je totiž nejcitlivější, proto zasluhuje patřičnou ochranu. 
  3. Peříčka – zachycují vesmírnou energii, aby se děsivé sny transformovaly na pozitivní energii.

Růžový lapač snů harmonizuje vztahy, proto hlavní kruh na dobré spaní, dva kruhy pro partnery, manžele

lapač snů pro dobrou energii, na okno, nad postel, do auta

Barvy lapačů také mají svůj význam

Lapač snů si můžete nechat zhotovit v naší dílně podle barevných odstínů vašeho domova nebo podle významů. Růžový umocňuje lásku a štěstí v prostoru, modrý zaručí klid a rovnováhu, žlutý podporuje optimismus, oranžový přeje rodině a kariéře, červený přináší erotické sny a dobrodružství, zelený zdraví a dobré vztahy, bílý posiluje duchovno, fialový znásobuje magii.

Magické mandaly si můžete prohlédnout a objednat v naší sekci Indiánské lapače snů.

Indiánské lapače snů jako šperky

Poněkud nečekané, i když opravdu úchvatné, je spojení indiánských lapačů snů a šperků z rukou naší zlatnice. S těmito šperky budete rozhodně originální a nepřehlédnutelná. Jejich výrazný a až mystický vzhled vkusně doplní každou sebevědomou ženu, která se nebojí nosit nápadné šperky.

Lapač snů jako šperk ~ stříbrný přívěsek se zirkonem.Stříbrný přívěsek lapač snů. Stříbrný přívěsek lapač snů s tyrkysem.

CHCI EZOTERICKÝ DÁREK ~ LAPAČ SNŮ

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací