Mezinárodní den žen – příležitost potěšit oblíbenou ženu ve vašem životě

01. 03. 2021

MDŽ – den, který můžete ignorovat, nebo se vytasit s jedinečným dárkem pro ženu, kterou chcete obzvláště potěšit. Stalo se zvykem, že různé dny v roce jsou zaslíbeny nějakému tématu, některé jsou spíše vtipného charakteru, jiné nás mohou vést k zamyšlení. Ženy mají svůj určený jeden den v roce již více než 100 let a tím dnem je 8. březen.

Stručná historie MDŽZlatý náramek s přívěskyNáhrdelník ze žlutého zlata s křišťálem, měsíčním kamenem a topazem

Než byl stanoven 8. březen Mezinárodním dnem žen, předcházela mu staletí, kdy ženy nejenom svůj zvláštní den neměly, neměly ani moc práv a svůj hlas ve veřejném životě. Ale ne všechny se s tím pokorně smířily, zejména začátkem 20. století začaly různé ženské spolky „vystrkovat růžky“ a prát se za rovné podmínky. Po první světové válce a proběhlých demonstracích žen na více místech světa se ustálil svátek žen právě na datu 8. března. Mezinárodní den žen se tak stal oslavou a každoročním připomenutím ženského elementu: půvabu, síly, odvahy a emancipace. 

Stříbrný náhrdelník se srdíčkem a zirkonyJaké jsou nejčastější a nejlepší dárky k MDŽ?

Když se řekne slavit něčí den, obvykle se to pojí i s darováním něčeho. Nejtypičtějším dárkem k MDŽ jsou květiny nebo bonboniéry, takovým dárkem nic nezkazíte a určitě každou ženu potěšíte. Pokud se jedná o kolegyni či kamarádku, tak každá drobnost či jen přání k MDŽ zapůsobí velice hezky. Jestli se ale jedná o ženu ve vašem životě zcela výjimečnou – maminku, manželku, sestru, babičku či jinou důležitou slečnu či dámu – netuctový dárek k MDŽ vás vystřelí na pomyslný vrchol.

Šperk jako unikátní dárek k MDŽ

Darovat k MDŽ zlaté šperky či šperky ze stříbra není úplně rozšířSouprava šperků ~ bílé zlato se spinelem a zirkonyeným fNáušnice žluté zlato se spinelem a zirkonemenoménem, ale o to lépe vypadá, když s takovým dárkem přijdete právě vy. Krásný šperk, s láskou vyrobený a s láskou darovaný ať už od muže, nebo od ženy jejich partnerce právě na MDŽ může být tím nejhezčím překvapením. Nezřídka je k vidění, že se takto mezi sebou obdarují i ženy v kamarádském vztahu – pocta jedné ženy té druhé třeba za to, jak dobrou je přítelkyní. Překvapit to může obzvláště v ČR hlavně proto, že to ne každá žena čeká. Na narozeniny nebo Vánoce se s dárkem počítá, ale MDŽ je vzhledem k minulosti vnímán spoustou lidí částečně negativně – jako relikt dřívější „povinnosti“ speciálně slavit tento den a skupovat karafiáty. Ale každý má určitě ve svém okolí spoustu žen, které si svůj speciální den zaslouží, nemluvě o tom, že si tak připomeneme i všechny ženy v minulosti, které se houževnatě praly za své místo na slunci.
Říká se, že nejkrásnějším šperkem na ženě je její úsměv, ale rozhodně může být důvodem úsměvu i darovaný šperk. J

Šťastná žena = krásná ženaŠtastné MDŽ s krásnými šperky

Každá žena má ráda, když ji někdo ocení komplimentem nebo dárkem. Jednoduchá a pravdivá slova Audrey Hepburn vystihují podstatu dobré nálady u žen: „Věřím v to, že šťastné ženy jsou krásné ženy.“ Ženy, které máme rádi, bychom se měli snažit činit šťastnými nejen 8. března, ale po celý rok, nicméně na MDŽ to můžeme podpořit nějakou milou pozorností. Citáty o ženách v souvislosti s módou a šperky jsou časté, někdy se jedná o tzv. životní moudra, jindy jen o vtipné bonmoty a někdo ve spojení luxusu a ženy vidí dehonestaci jejich jiných vlastností mimo vzhled. Například uznávaný spisovatel Thomas Mann se vyjádřil: „Pro hloupé ženy jsou na světě šperky, co však můžeme nabídnout těm šikovným?“ No, šperky rozhodně nejsou jen pro hloupé ženy, vlastně celkově nejsou jen pro ženy, ale rozhodně neplatí, že šikovná žena šperky neřeší. Spousta velmi šikovných žen je dokonce i vyrábí, například i zde ve Zlatnictví Šperk. J

Pokud jste opravdu bezradní a nevíte ohledně šperku z které do které, přesto nechcete darovat jen čokoládu, můžete to zkusit s indiánským lapačem snů – sladké sny a klidné spaní se vždycky hodí.

VLASTNÍ VÝBĚR ZLATÉHO ŠPERKU K MDŽ

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací