Na energii jsou šperky s korálem

04. 12. 2017


Stříbrná souprava šperků s červeným korálem, náušnice červený korál, přívěsek červený korál, zirkony, srdíčka, srdcesouprava šperků s červenými korály, náramek červený korál, náhrdelník červený korálzlaté náušnice červený korál, červené náušnice na zakázkunáhrdelník s kameny, oranžový korál, náhrdelník oranžový korál

Léčivé korály, organické zkameněliny, pocházejí z moří a oceánů, kde vytvářejí takzvaný mořský les. Nejvíce používané korály mají optimistickou červenou, případně růžovou barvu. Ale známé jsou i bílé, modré, zlaté a černé korály.


Podle řecké mytologie korály vznikly z krve Medúzy, která vytékala z její useknuté hlavy. Dříve je jako amulet nosili mořeplavci, kteří věřili, že jim zajistí dobré počasí bez bouřek. Někdy je prý získali od zamilovaných mořských panen. Korály se našly i v hrobkách egyptských faraónů, kde měly zesnulého ochraňovat před zlými duchy. Malým dětem zase pomáhaly snižovat bolest při prořezávání zoubků.

Korály jsou užitečné i dnes – podle astrologů zejména pro Raky, Štíry a Ryby. Zasazené do šperků vám dodají energii, přinesou radost a štěstí. Příznivě působí na krev, ledviny, oči, pohybový aparát, kosti, trávicí systém a prospívají i epileptikům. Musí se ovšem pravidelně čistit a nabíjet. Stačí je na pár minut namočit do roztoku vody s mořskou solí, a poté osušené vystavit měsíčnímu světlu. Červená síla korálů vás pak opět spolehlivě „postaví na nohy“.


náhrdelník červený korál, howlit, šperk s korályzlatý prsten s růžovým korálemčervený korál a jaspis, náramek, šperkstříbrný přívěsek s červenými korály a perletí

Korálové šperky se vyráběly už v pravěku

Polodrahokam korál sloužil k výrobě šperků už našim dávným předkům. Jejich tradice se stále pevně drží. Prohlédněte si několik současných žádaných šperků s korálem:

  • Zlaté náušnice korál – vyčarují vám úsměv a rozjasní tvář i v tom nejvšednějším dni. Vyrábějí se na zakázku, takže počítejte s dodací lhůtou až 14 dní.

  • Náhrdelník a náramek korál – šperky, které nabízejí mimořádnou účinnost léčivého korálu, protože jsou v bezprostředním kontaktu s tělem.

  • Zlatý prsten korál – tradiční šperk s červeným korálem, který máte každodenně na očích, čímž zvyšujete svou vnitřní sílu.

  • Stříbrná souprava šperků růžový korál – romantický přívěsek na 42cm řetízku a náušnice s růžovými srdíčky, v nichž získáte půvabný a nadčasový šperk.


Korál je kámen ochrany a šperky s korály obsahují velmi silnou energii. Především červený korál, kterému se také říká kámen vášně, přitahuje do života lásku a hojnost. Výhodou je, že červené korály se hodí k téměř každému outfitu. Noste je a těšte se z jejich účinků neustále!

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací