Náušnice pro každý typ obličeje

17. 08. 2016

Jak vybrat náušnice k našemu obličeji, aby působily harmonicky a doplňovaly náš celkový vzhled? Nápadité náušnice dodají jednoduchému outfitu osobitost; stylový šperk zase skvěle doplní výrazné šaty. Při výběru náušnic se ale vyplatí dodržet několik pravidel, které se odráží od tvaru obličeje, barvy pleti a samozřejmě i příležitosti, pro kterou je volíme. Pojďme se podívat, jaké náušnice se hodí právě k vašemu typu obličeje.

Stříbrné náušnice ke kulatému typu obličeje, visací, stříbrný šperk, čtverecKulatý obličej

Pro ženy s kulatým obličejem jsou ideální takové náušnice, které obličej opticky prodlouží. Mohou to být dlouhé visací náušnice, nebo také náušnice výrazných geometrických tvarů - trojúhelníkové, čtvercové apod. Klidně si můžeme dovolit náušnice, které hned upoutají pozornost – například tyto náušnice čtvercového tvaru ze stříbra zlata se zirkony.

Zlaté náušnice ze žlutého a bílého zlata, kosočtverce, geometrický tvar zirkonu ke kulatému obličeji

Pokud máte vlastní představu o těch pravých náušnicích, nebojte se experimentovat a vyřknout nahlas svá přání. Naše zlatnictví má zkušenosti s ruční výrobou šperků na zakázku a rádi vám vyjdeme vstříc.

Co naopak není vhodné? Vyhněte se mohutným kruhům. Obličej se pak zdá kulatější než ve skutečnosti. Příliš malé nebo nenápadné náušnice také nejsou to pravé, kulatý obličej je dobré trochu vyvážit.

Oválné náušnice pro trojúhelníkový tvar obličeje, žluté zlato oválné náušniceTrojúhelníkový tvar obličeje

Ženám s trojúhelníkovým tvarem obličeje doporučujeme náušnice oblých tvarů. Obličej pak bude vypadat plnější a hranaté křivky se budou skvěle doplňovat s oblými tvary. Tento kontrast je zde vyloženě žádoucí. Slušet vám budou náušnice oválné, kruhové nebo třeba kapky.

Zlaté náušnice pecky, ideální pro trojúhelníkový obličej, bílé zirkony, zapínání na puzetuKrátkým vlasům s trojúhelníkovým tvarem obličeje dodají šmrnc třeba tyto jemnější náušnice pecičky, zdobené například barevnými zirkony nebo také brilianty. Zda zvolit levnější variantu náušnic pecek ze stříbra nebo dražší z bílého zlata s brilianty, je samozřejmě pak již otázkou individuálních preferencí. Pokud ale řešíte také tón vaší pleti, pak pro vás máme ještě malou radu na konci tohoto článku.

Stříbrné visací náušnice pro trojúhelníkový tvar obličeje, kapky, jantar kapky náušnice dlouhéPro slavnostní příležitost pak klidně volme dlouhé visací náušnice. Dejme ale pozor na to, aby nepřesahovaly hranu obličeje, mohly by působit rušivě. Délka visacích náušnic musí totiž být také v souladu s délkou vašeho krku a dekoltu. Nedá se jednoduše říct, která délka je pro jaký typ obličeje a krku ideální, protože záleží i na dalších faktorech – jemnost či výraznost rysů obličeje, způsobu líčení, stylu oblečení apod.

A na co si dát u trojúhelníkového obličeje pozor? Fádní náušnice nebo nevýrazné tvary nám v tomto případě neposlouží dobře.

Zlaté náušnice tvar kruhy pro diamantový obličej, šperk z bílého zlata se zirkonyZlaté náušnice pro diamantový obličej, dlouhé visací náušnice z bílého zlataDiamantový obličej

Diamantový nebo také hranatý obličej má ostřejší rysy. Prospějí mu náušnice kulatých tvarů, které zjemní jeho rysy. Vybírat můžeme ovály, kruhy, spirály nebo třeba kuličky. Inspirace pro vás – nekonečně krásné náušnice v rámci soupravy šperků na obrázku vlevo s odkazem do sady. :)

Naproti tomu kombinace s přísně geometrickými tvary nám udělá medvědí službu, může působit tvrdě.

Visací dlouhé zlaté náušnice ze žlutého a bílého zlata, ideální pro oválný typ obličejeZlaté provlékací náušnice s perlou, zlaté náušnice perla pro oválný obličejStříbrná souprava šperků pro oválný obličej, stříbrné náušnice poseté zirkony a černý onyx, kulaté náušniceOválný obličej

Naše rozdělení uzavíráme oválným typem obličeje. Je považován za ideální tvar, působí velmi přirozeně. Při výběru náušnic se nemusíme nijak omezovat, žádný typ náušnic není vyloženě rušivý.

Pokud se přesto potřebujete zorientovat v nabídce, pak radíme oválné náušnice. Dlouhé náušnice budou vypadat velmi žensky; jestli však hledáme šperk pro aktivní den, sáhneme po menších náušnicích. Doporučit můžeme náušnice s perlami, zirkony, drahými kameny či brilianty.

Náušnice podle tónu pleti

Důležitý je také tón vaší pleti. Co se týká druhu zlata – bílé nebo klasické žluté, tak ani tady není od věci popřemýšlet nad tím, co by se hodilo právě vám. Obecně ženám se světlou pletí doporučujeme bílé zlato, případně stříbro. U žen s olivovou pletí zase krásně vyniknou šperky ze žlutého zlata. Samozřejmě, není to žádné dogma, spíše jen pomůcka při výběru náušnic.

CHCI OKOUZLIT V NOVÝCH NÁUŠNICÍCH

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací