Obdarujte se šperky se spinelem, drahým kamenem

03. 10. 2017

Náušnice se spinely, prsten se spinelem, přívěsek modrý spinel – šperky se spinelySvou krásou dostihují vzácné kameny safíry a rubíny. Mezi známá naleziště spinelu patří Tanzánie, Srí Lanka, Tádžikistán a Barma, ale minerál se vyskytuje i u nás, na Slovensku či v Německu. Ceněné jsou zejména spinely z Tanzánie, jejichž barva se proměňuje na denním a nočním světle, nebo modré spinely.


Modrá je dobrá, už je to tak!

Modrá je naděje láska i moje blues, zpívá se ve známé písničce. Modrá barva je celosvětově velmi oblíbená. Ve svém šatníku ji má většina žen a mužů, což se o jiných barvách říct nedá. Podle vybraného odstínu modrá navozuje klid, přátelství, serióznost. Považuje se za barvu moudrosti, přemýšlivosti a sebevědomí. Ve vizuálech i na oblečení zaměstnanců ji často využívají finanční společnosti, které si tímto způsobem zvyšují důvěryhodnost.

Avšak pryč od korporací, modrá je v celé své škále vynikající zejména pro váš soukromý šatník. Od jara do zimy ji můžete kombinovat s bílou, šedou, černou, zelenou, ale i žlutou nebo oranžovou. Hodí se k ní téměř všechno. Na modré lze vybudovat základ šatníku, a když budete chtít svůj outfit jen oživit, pořiďte si modré doplňky a šperky.


Jak dosáhnout harmonie s modrým spinelem

Šperky z kamenů jsou ceněné i pro jejich léčivé síly. Půvabný modrý kámen spinelpodporovat tvořivost, duševní zdraví a meditaci, dodávat naději na cestách za novými cíli, mírnit obavy z neznámého. Stačí ho nosit při sobě, ideálně zapracovaný do šperků. Ať už zvolíte prsteny se spinelem, náušnice s kamínky nebo náramky z kamenů, vždy oceníte jeho příznivé účinky.

Nádherně modrá je například souprava šperků, kterou tvoří bílé zlato, zajímavě zbroušené spinely a okolo nich vsazené zirkony na náušnicích a prstenu. Nebo si vyberte luxusní stříbrnou soupravu se spinely a zirkony, která vynikne i jako svatební šperk. Jak známo, nevěsta má mít na sobě něco modrého – symbol čistoty, nevinnosti a věrnosti. Účinky kamenů spinelů mohou být v tomto případě až magické…

Narodila se ve vaší rodině holčička? Máme pro vás tip na dárek – zcela originální zlaté náušnice kytičky s modrým spinelem. Vypadají krásně a díky zapínání na patent spolehlivě drží. Náušnice, jejichž půvab zúročuje léčivá síla kamenů, si můžete nechat vyrobit také na zakázku. Podle dohody lze použít různé minerály a drahé kameny, nejen spinel.

Zlatý prsten modrý spinel bílé zlato, šperk s drahým kamenem, minerálemStříbrná souprava šperků s modrými spinely, stříbrné náušnice modrý spinel, přívěsek modrý spinelZlaté náušnice s modrým spinelem a zirkony, náušnice zlato spinel, drahý kámen a minerálStříbrný prsten s modrým spinelem a zirkony, šperk s drahým kamenem, minerálem modrým

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací