Perlové šperky – nadčasová elegance

30. 09. 2017

Perly jako elegantní doplněk pravé dámy

Perly lidstvo okouzlují od dávnověku. Nepotřebují totiž žádné opracování a nošení je navíc zušlechťuje, protože přebírají z pokožky energii a vlhkost. Různé kultury považovaly perly za symboly lásky, čistoty a nebeské dokonalosti. V legendách jsou kapkami měsíční rosy či slzami bohů spadlými z nebe.

Perly jsou odrazem krásy ženy, značí čistotu, vyrovnanost a štědrost. V perlách se snoubí dokonalá elegance s duchovním přesahem, perly svým nosielkám přitahují štěstí a mají léčivé účinky. Černé perly se spojují s bohatstvím, růžové perly s úspěchem a modré perly s láskou. Perly sluší každé ženě v každém věku, jde jen o to vybrat si ten správný perlový šperk právě pro vás.

Odkud se berou perly?

Vzácné mořské perly, které vznikají ve volné přírodě, jsou velmi drahé. Na trhu jich pořád ubývá a navíc nebývají dokonale hladké a kulaté. Pravé perly se prodávají spíše na aukcích. Cena perly může vyšplhat do závratné výšky – odvíjí se od její velikosti, tvaru, barvy, lesku, kvality povrchu, jakosti perleti a celkového dojmu. Dostupnější a rovněž přírodní perly pocházejí z procesu kultivace trvajícího i léta. Hlavními oblastmi chovu perel jsou Čína, Japonsko, Tahiti a Vietnam.

Levněji než mořské perly vycházejí říční perly. Perlorodka říční totiž vyprodukuje až 20 perel naráz, zatímco mořská ústřice vždy jen jednu. Také sladkovodní perly se kultivují na farmách, přičemž perlový náramek nebo náhrdelník z říčních perel vypadají stejně krásně jako šperky s perlami mořskými.

Šperkařství hojně využívá i umělé perly, které nadšeně propagovala legendární Coco Chanel. Díky nim může úplně každá žena použít na svůj náhrdelník perly, a být tak za dámu. Bižuterní perly ze skla či plastu dovolují návrhářům uplatnit různé barvy a tvary, takže si můžete dopřát úchvatný náhrdelník s perlami, stříbrný řetízek s perlou a jiné ozdoby za skvělé ceny.

Originální stříbrný náhrdelník pro výjimečnou ženuTipy na perlové šperky

Už od 20. let 20. století ženy milují perlové náhrdelníky. Dnes se jimi zdobí anglická královna Alžběta II., vévodkyně Kate, Michelle Obama, Sandra Bullock či Rihanna. Moderní verzí tohoto oblíbeného šperku je stříbrný náhrdelník se zirkonovým srdcem a velkou říční perlou. Působí čistě a slavnostně, takže se využívá i na plesy a svatby, zejména k dlouhým šatům. K dispozici jsou i náhrdelníky s černou perlou, která zaujme svou tajuplností.

Perlové náramky pro náročné dámy zastupuje ručně vyrobený šperk, na němž se bílé zlato snoubí s pravidelně rozmístěnými zářivými perlami. Budete s ním hvězdou každého večírku!

Přímo zázračným šperkem jsou náušnice, protože přitahují pozornost okolí a zároveň dotvářejí rysy. Vyberete si perlové náušnice zlaté, klasiku mezi náušnicemi, nebo raději stříbrné náušnice s perlou a třeba i zirkony? Módní hvězdou mezi ručně vyráběnými šperky jsou zlaté náušnice s perlou o velikosti 5 mm. Populární perlové náušnice bílé zlato a perlové náušnice stříbrné sluší hlavně blondýnkám, světlým brunetkám a zrzkám se světlou pokožkou a modrýma či zelenýma očima. Co se týče oblečení, náušnice perly ideálně doplní černá a bílá. Ani s intenzivními barvami však neuděláte chybu.

K náhrdelníku, náramku a náušnicím nepochybně náleží i perlový prsten. Prohlédněte si například zlatý prsten s perlou, kterou netradičně lemuje zlatý čtvereček. Prsten je tak kontrastem dvou geometrických tvarů a hodí se úplně ke všemu.

 Klasická elegance v podobě zlatých náušnic s perlouNáhrdelník z bílého zlata a tajemnou černou perlouExtravagantní náušnice z růžového zlata s perlouZajímavý zlatý prsten ve spirále s něžnou narůžovělou perlouNenápadná elegance v podobě náušnic z bílého zlata s perlou

BUĎTE ZA DÁMU S NAŠIMI ŠPERKY

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací