Probuďte svůj styl se šperky na zakázku!

01. 06. 2024

Už vás nebaví nudné a tuctové šperky? Toužíte vystoupit z davu a zazářit? Pak jste na správném místě. Nabízíme jedinečné zlaté a stříbrné šperky na míru, které dokonale podtrhnou vaši osobnost.


I když jsou šperky půvabné samy o sZlatnictvi Sperk Brno - sperky na zakazkuobě, jejich skutečná hodnota spočívá v příbězích, které nesou. Na zakázku se vyrábějí snubní prsteny, náušnice, přívěsky, náhrdelníky, náramky, brože i spousta dalších ozdob. Určitě tuto možnost zvažte, protože s každým novým kouskem se rozroste krása i dědická hodnota vaší rodinné sbírky.


Zlatnice radí, jak vybrat správný náhrdelník

Zveme vás na vzrušující výpravu do světa ručně vyráběných šperků s Barborou Vodovou, majitelkou Zlatnictví Šperk v Brně. Hlavní zastávkou budou náhrdelníky na zakázku, neboť právě tyto ozdoby vzbuzují svým umístěním na hrudi velkou pozornost. Díky našim otázkám a zasvěceným odpovědím expertky si určitě dobře vyberete. Pojďme na ně.

Jaká délka náhrdelníku se hodí pro různé typy postav?

Pro štíhlejší ženy se doporučuje délka náhrdelníku mezi 42–45 cm, zatímco pro silnější postavy je vhodnější délka 50–55 cm. Desetiletým dívkám bude slušet délka mezi 30 a 40 cm. Pokud máte rádi masivní zlaté či stříbrné přívěsky, vyberte k nim řetízky dlouhé 60–70 cm.

Jaký typ náhrdelníku zvolit k výstřihu do „vody“?

Pro výstřihy do „vody“, kde se látka navrstvuje, doporučuji jemné náhrdelníky či řetízky, které nepřekryjí ani nepřebijí vlnky na látce. Vhodná je volba decentního přívěsku.

Co navrhujete k výsihům do „V“?

Vypadají elegantně s náhrdelníky, které ladí s jejich trojúhelníkovým tvarem. Je důležité, aby délka a výraznost náhrdelníku odpovídaly celkovému outfitu a vašim preferencím. Umístětezlaty nahrdelnik na zakazku náhrdelník symetricky na odhalený dekolt a dejte pozor, aby nepřesahoval výstřih.

Jaký náhrdelník vybrat k čtvercovému výstřihu?

U čtvercového výstřihu určuje délku náhrdelníku jeho hloubka. Doporučuji standardní délky náhrdelníku, případně kratší, pokud je výstřih decentní. Pro zjemnění celkového dojmu volte kulatý náhrdelník, ať už s výrazným přívěskem nebo jen s malou dekorací.

A co srdíčkový výstřih?

Srdíčkový výstřih přitahuje pozornost svým tvarem, proto vyžaduje hladké a kulaté tvary náhrdelníků či přívěsků. Záleží na tom, aby se okraje náhrdelníku nesetkaly s výstřihem a přívěsek se neschoval pod halenku. Raději zvolte náhrdelník, který končí hned pod krkem. Zaujměte dekorací či barvou přívěsku.

Jaké náhrdelníky se hodí k tričkům s kulatým výstřihem?

Vypadají dobře s masivními kulatými náhrdelníky. Pokud preferujete jemnější náhrdelníky, vyniknou klíční kosti a barva vaší pleti. Kulatým výstřihům však sluší i dlouhé náhrdelníky, které sahají až pod prsa.

Co radíte k lodičkovému výstřihu?

Zde se nebojte dlouhých náhrdelníků či velmi dlouhých řetízků, které opticky zužují ramena. Pokud máte ramena úzká, zvolte kratší a širší náhrdelník.

Jaké náhrdelníky doplní šaty bez ramínek?

U těch se můžete „vyřádit“. Noste k nim náhrdelníky delší i kratší, masivní i výrazné, veselé i decentní. Kratší náhrdelníky ke krku nebo k prsům vypadají dobře, pokud jsou masivnější nebo mají výrazný přívěsek.

Může náhrdelník doladit i oblečení s límečkem?

Určitě ano. Kratší řetízek nechte vyčnívat z límečku a delší šperk viset na látce šatů či košile. Podstatné je, aby se límeček a náhrdelník nesetkaly ve stejném místě.


Tipy na další šperky na zakázku

Žádáme Barboru Vodovou, aby nám přiblížila svou zakázkovou tvorbu ke speciálním životním příležitostem.

Velký zájem je o unikátní zásnubní prsteny, jimiž muži dávají ženám najevo svou lásku i touhu nabídnout něco výjimečného. No a půl roku až rok po zásnubách nastává čas vybrat snubní prsteny, které zpečeťují manželské svazky. Nabízíme nádherné prsteny z bílého zlata, žlutého zlata a také ze stříbra. Všechny naše prsteny jsou ručně vyrobené a originální.

Měla byste tip na náušnice na zakázku pro miminko?

Perfektním dárkem pro novorozenou holčičku mohou být nadčasové zlaté náušnice, ozdobené jemnou perlou o velikosti 5 milimetrů. Jsou elegantní a hodí se pro ženy všech věkových kategorií. Perly jsou ceněné pro svou krásu a symboliku, představují čistotu a eleganci. Náušnice jsou vyrobeny ručně z 14karátového žlutého zlata. Mají klasické zapínání na patent, přičemž na požádání je možné přidat pojistky proti ztrátě. Tento krásný šperk může být nádherným rodinným dědictvím. Je k dispozici na objednání do 14 dnů.

A co třeba doporučení dárku pro ženu k výročí svatby? 

Důstojným dárkem pro tuto příležitost může být náramek, v němž se bílé zlato snoubí s perlami. U tohoto šperku na zakázku počítejte s dodací lhůtou dva až tři týdny. Máte-li speciální požadavky, neváhejte nás kontaktovat.

Dodávám, že veškeré šperky ze Zlatnictví Šperk Brno s drahými kameny mají certifikát jakosti a autentičnosti drahých kamenů a ryzosti zlata. Každý šperk je řádně opuncován českým puncem a ryzostní značkou. Na všechny šperky se vztahuje dvouletá záruční doba a zlato vždy zasíláme v dárkovém balení.

zlaty prsten s briliantem na zakazkuzlate nausnice s perlou na zakazkubile zlato s perlami - naramek na zakazku

Děkujeme za rozhovor a za všechny cenné informace, které jste nám poskytla. Vaše odborné znalosti a vášeň pro tvorbu šperků jsou opravdu inspirativní. Přejeme vám mnoho úspěchů ve vaší práci a spoustu spokojených zákazníků.                                                                                                            

-red-

OZDOBTE SE ŠPERKY NA ZAKÁZKU


Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací