Slavné šperky

10. 09. 2021

Šperky, které proslavily unikátní ženy

Mohou to být unikátní šperky vytvořené slavným umělcem, ale skutečně je proslaví až správná osobnost, která je umí nosit, často naprosto netradičním způsobem. Nebo slouží jako doplněk kostýmu ve filmu, ale nakonec jsou slavnější než film sám. Jindy jsou jen rekvizita, která se díky vysoké poptávce teprve stává skutečným šperkem.

Brož Fleur de Mer

Jednou ze slavných hereckých ikon, která uměla nosit šperky netradičním způsobem a působit jako influencer už v době, kdy jich ještě nebyl plný internet, byla Elizabeth Taylor. Její krásná tvář, výrazné modré oči a tmavé vlasy přímo volaly po doprovodu nějakého šperku. Tím jedním byla brož Fleur de Mer, kterou jí koupil její tehdejší manžel Richard Burton v roce 1965. Šperk ve tvaru rozměrné květiny z diamantů a safírů zasazených v platině a 18karátovém zlatu, vytvořený uznávaným návrhářem Jeanem Schlumbergerem. Stříbrná brož, markazity, perla

Elizabeth Taylor měla brože v oblibě a nosila je nejen na šatech a klopách kabátů, ale i ve svých tmavých vlasech, kde se obzvláště vyjímaly. Tím inspirovala mnoho žen, mezi nimi také známou herečku současnosti Scarlett Johanssonovou, která se ve společnosti také často objevuje s broží ve vlasech.

Nebojte se se šperky experimentovat a inspirujte se u slavných hvězd. Brože rozhodně nejsou masovou záležitostí, o to víc můžete díky nim vyniknout.

Srdce oceánu

Když byste si měli vzpomenout na nějaký filmový šperk, který vám utkvěl v mysli po zhlédnutí filmu, spoustě z vás se určitě vybaví ikonický náhrdelník s velkým modrým srdcem. Film Titanik s Leonardem DiCapriem a Kate Winslet v hlavní roli byl svého času obrovský hit, na nějž chodily do kin davy lidí. Byl to příběh, který měl všechno, co měl mít. Chudého mládence, který okouzlil bohatou krásku, na pozadí obrovskou tragédii inspirovanou skutečností, dostatečně dojemnou a chytlavou píseň a závěrečnou scénu, při níž přeživší Kate hází náhrdelník zpátky do oceánu jako symbol lásky a života. 

Zatímco podle filmové legendy patřil náhrdelník francouzskému králi Ludvíkovi XIV. a díky své barvě dostal jméno Srdce oceánu, ve skutečnosti to byl fiktivní diamantový náhrdelník, který byl pouhou rekvizitou. Díky filmu se tak proslavil, že se začal vyrábět. Jeden takový si vzala i zpěvačka titulní písně My Heart Will Go On Celine Dion (safír ve tvaru srdce se 170 karáty a 103 diamanty zasazenými do platinového náhrdelníku) na udílení cen Oscarů.

Modrá je barva oceánu, sama o sobě dost výrazná, nepotřebuje žádné bohaté zdobení, a přesto působí velmi žensky.

Pretty Woman

Náhrdelník, který Richard Gere alias bohatý byznysmen Edward Lewis věnuje půvabné Julii Roberts alias prostitutce Vivian Ward, když ji bere do opery na La Traviatu (mimochodem i zde se prostitutka zamiluje do bohatého muže) nenese žádné vznosné jméno, ale rozhodně byl nepřehlédnutelný. Tento náhrdelník byl navrhnut a vyroben přímo pro tento film francouzským designérem Fredem Joailliere. Je složený z 23 červených rubínů zasazených do tvaru srdce, jeho cena je odhadována 1,35 milionu dolarů. Pověstná je i samotná scéna, kdy Edward ukazuje Vivien šperk v krabičce, a přitom ji klepne přes prsty. Navíc tato scéna byla částečnou improvizací, zaklapnutí krabičky ve scénáři nebylo, nejspíš i proto působí tak přirozeně.

Snídaně u Tiffanyho

Nezapomenutelná Audrey Hepburnová v adaptaci románu Trumana Capoteho Snídaně u Tiffaniho a její naprostá ležérnost, se kterou vynesla jednoduché černé šaty (načež se i ty staly ikonou), společně s několikařadovým perlovým náhrdelníkem s ozdobou ve tvaru květin a vlasy vyčesanými do drdolu se třpytivou ozdobou uprostřed. 

Při focení promo fotek k filmu pak měla na krku jmění nevyčíslitelné hodnoty v podobě nádherného diamantového náhrdelníku, do jehož středu byl zasazen skutečný unikát, žlutý diamant o váze 128,54 karátu. Tento jedinečný špek navrhl mistr Jean Schlumberger. 

Nejnověji tento legendární žlutý diamant vynesla na červený koberec Lady Gaga na 91. udílení filmových cen Oscarů. Tiffany Diamond je považován za jeden z nejdůležitějších objevů drahokamů v 19. století. Mimochodem i Lady Gaga volila jako „doplněk“ k tomuto významnému diamantu černé šaty.

Masivní stříbrný prsten posetý zirkony – jako pro filmovou hvězdu

Stmívání

Filmová sága Stmívání byla masovou záležitostí, mluvilo a psalo se o ní všude, nemohli jste ji minout, ať už byl váš názor na knihy a následně film jakýkoliv. Okouzlující studentka Bella zaujme tajemného upíra Edwarda a následně se zaplete do nebezpečného světa upírů. Působivá love story, při níž divačky vzdychaly dojetím, byla zpestřena temným, záhadným a vzrušujícím tématem upírství. 

Není tajemstvím, že Edward požádá Bellu o ruku, a pro tuto žádost zvolí prsten, který patřil jeho již mrtvé matce. Zásnubní prsten má oválný tvar a po celé své ploše je osazen desítkami drobných, čirých sklíček. Herečka Kristen Stewart, která ztvárnila Bellu, si tento prsten vzala na památku z natáčení. Dodnes se dají koupit spousty jeho replik.

Prsten je nápaditý, nepřehlédnutelný, a přitom jemný a jednoduchý doplněk.

 

Láska

Italský designér šperků, Aldo Cipullo, vytvořil pro Cartier unikátní náramek Love z 18karátového zlata. Tento specifický šperk neměl typické zavírání, součástí balení byl totiž i malinký šroubovák. Bylo tedy téměř nemožné, abyste si jej za zápěstí navlékli sami, proto byla tato výsada určena pravé lásce. Šperk se objevil na trhu v roce 1970 a jeho cena byla 250 dolarů. Zajímavé na něm bylo i to, že byl vytvořen jako unisex náramek, tedy vhodný pro muže i ženy.

Díky chytrému marketingovému tahu, kdy firma Cartier darovala tyto náramky 25 slavným párům ze showbyznysu, mezi nimi i Elizabeth Taylor a Richardu Burtonovi, o ně byla obrovská poptávka. A dnes se již prodává za 6 300 dolarů. Dokonce v roce 2016 byl tento náramek nejvyhledávanějším šperkem na světě. 

Pokud toužíte po něčem originálním, nechte si udělat šperk na zakázku. Slavné šperky pak můžete brát jako inspiraci k jeho podobě. Volba šperku na vás totiž může prozradit mnoho, proto věnujte pozornost tomu, čím doplníte nejen váš outfit, ale i vaši osobnost.

KTERÝ Z NAŠICH ŠPERKŮ PROSLAVÍTE VY?

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací