Šperky jako investice

20. 03. 2024

Sperk-zlatnictvi.cz_investiceŠperky jsou malé klenoty s velkým významem. Symboly elegance, krásy a dědičné hodnoty. Pro mnohé rodiny představují více než jen ozdobu. Považují je za dědictví přenášející příběhy a tradice z generace na generaci. A právě v této spojitosti s historií a emocemi spočívá jejich nevyčíslitelná hodnota… 


Proč se vyplatí investovat do šperků?


Šperky rozhodně představují zajímavou investiční příležitost. Kromě svého půvabu mají také historický a kulturní význam, což z nich činí sběratelské předměty s rostoucí hodnotouInvestovani do sperku

Investování do fyzických aktiv, k nimž patří i šperky, představuje diverzifikaci portfolia a pomáhá chránit investory před výkyvy na finančních trzích.

Ať už si přejete doplnit svůj outfit nebo investovat do budoucnosti, šperky nabízejí unikátní kombinaci krásy, historie a trvalé hodnoty.


Investiční strategie: Jak si vybrat správné šperky


Investování do šperků však vyžaduje znalost trhu, smysl pro detail a ochotu podstupovat riziko. Pokud vás svět šperků fascinuje a dokážete v něm rozpoznat vzácnost a kvalitu, otevírají se vám dveře k zajímavým investičním možnostem.

Klíčem k úspěchu je zacílení na šperky s vysokou investiční hodnotou. Patří sem vintage kousky z minulých období, zejména viktoriánského či art deco, které jsou u sběratelů vysoce ceněny.

Zájem je rovněž o diamanty, univerzální investiční položku s trvalou hodnotou, která se odvíjí od jejich kvality, brusu, barvy a čistoty. Mezi další drahokamy s investičním potenciálem náleží smaragdy, rubíny, safíry a opály v živých barvách, s dobrým brusem a bez viditelných vad.

Investice - nausnice bile zlato s briliantyInvestice - zlata souprava s opaly

Zajímavou investici představují také unikátní a ručně vyráběné šperky od renomovaných designérů, které se pyšní originálním designem a kvalitními materiály. Vyhledávané jsou i šperky s historickou hodnotou, například z majetku královských rodin nebo slavných osobností. Jejich cena může dosahovat astronomických výšin, a proto je nutná důkladná ověřitelnost pravosti a historického kontextu.

Investování do šperků se bohužel neobejde bez rizika. Trh se šperky je totiž kolísavý a ceny se mohou měnit v závislosti na módních trendech a ekonomické situaci. Vždy pořizujte šperky od renomovaných prodejců, kteří zaručují jejich pravost a kvalitu. Investice do šperků by měla být součástí diverzifikovaného portfolia a je vhodná konzultace s odborníkem, abyste minimalizovali rizika a maximalizovali šanci na zisk.


Kde najít nejkrásnější a nejhodnotnější šperky


 • Exkluzivní kousky kombinující uměleckou hodnotu s investičním potenciálem mají ve své nabídce zavedené, celosvětově známé šperkařské domy, například Tiffany & Co., Cartier, Bulgari, Harry Winston či Van Cleef & Arpels.

 • Také v aukčních domech (Sotheby's, Christie's, Bonhams, …) máte unikátní možnost získat vzácné a historicky cenné šperky, které mohou být lákavou investicí.
 • A samozřejmě, šperky s potvrzenou autentičností a kvalitou nabízejí certifikovaní obchodníci se specializací na drahé kovy a drahokamy, k nimž se řadí i Šperk-zlatnictví.

Produkty z našeho obchodu jsou pečlivě ověřeny certifikátem jakosti, autentičnosti drahých kamenů a ryzosti zlata. Každý šperk je opatřen českým puncem a značkou ryzosti, zaručující jeho kvalitu a pravost. S naší 2letou záruční dobou můžete mít jistotu bezstarostného užívání. Zlaté šperky navíc posíláme v reprezentativním dárkovém obalu.

Investice - zlatý náhrdelník s briliantem a perlouInvestice - zlaty prsten s rubinem


Když je třeba šperky prodat…


Někdy může nastat situace, kdy potřebujete své šperky prodat. Nuže, jak na to? Přiblížíme si 5 variant.

 1. Rychlým a snadným obchodováním se šperky prosluly zastavárny. Dostanete však jen zlomek jejich skutečné hodnoty, a to obvykle 25 až 50 %. Pokud potřebujete peníze rychle, může to být dobrá volba, ale pro maximální výnos to není ideální.
 2. Skvělým místem pro prodej vzácných a unikátních šperků jsou aukční domy. Obvykle si účtují provizi z prodejní ceny, ale můžete získat mnohem více peněz, než byste dostali v zastavárně. Před dražením v aukci si však nezapomeňte šperky nechat ohodnotit odborníkem.
 3. K prodeji šperků slouží i online aukční platformy, které umožňují oslovit široké publikum potenciálních kupců a stanovit si vlastní prodejní cenu. Berte však v úvahu poplatky spojené s prodejem na online platformách a zajistěte si bezpečnou platbu a doručení.
 4. Také některá klenotnictví mají mezi svými službami zpětný odkup šperků. Obvykle vám nabídnou nižší cenu, než je tržní hodnota šperků, ale může to být vítaná možnost, pokud chcete prodat šperky přímo klenotníkovi.
 5. O šperky mají zájem rovněž soukromí kupci, ať už online, či na trzích se šperky. V tomto případě máte kontrolu nad prodejní cenou, ale musíte sami ověřit pravost a hodnotu šperků.

Kromě odborného ohodnocení je důležité šperky důkladně vyčistit a vyleštit, aby vypadaly co nejlépe a oslovily potenciální kupce. Nezbytností pro úspěšný prodej jsou dnes i kvalitní fotografie z různých úhlů a podrobný popis šperků, zahrnující materiál, kameny, rozměry a stav.


Sbírejte krásu a budujte prosperitu


Pamatujte, že investování do šperků by mělo být především zábavou a vášní. Pokud se vám líbí svět šperků a dokážete v něm rozpoznat krásu a hodnotu, pak vám tato cesta může přinést nejen finanční uspokojení, ale i radost ze sbírání unikátních kousků s bohatou historií.


Nezapomeňte:Investice - zlaty nahrdelnik


 • Před nákupem dražších kousků vždy zmapujte aktuální trendy na trhu.                     
 • Investujte jen peníze, které můžete v případě neúspěchu postrádat.
 • Vybírejte šperky, které vás oslovují a které vám přináší radost.
 • Vkládejte finance jen do kvality a autentičnosti.
 • Vždy hledejte punce a certifikáty pravosti.
 • Nebojte se poradit s odborníkem.


ZVÁŽÍM INVESTICI DO ORIGINÁLNÍCH ZLATÝCH ŠPERKŮ


Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací