Výjimečný dárek pro oblíbenou učitelku ke konci školního roku

08. 05. 2020

Není tomu dávno, co jsme obdrželi krásnou objednávku na náhrdelník, kterým děti chtěly obdarovat svou paní učitelku. Jelikož každé vaše přání nebo požadavek je pro nás inspirací, zamysleli jsme se i my na toto krásné, leč mnohdy opomíjené téma. 

Už od školky moc dobře známe, že se může stát, že nám paní učitelka přiroste k srdci. Není to tím, že by nahradila mámu, ale přináší čistou, přirozenou a žádanou autoritu, vlídná slova, poučení a pomoc, mnohdy i nad rámec svých povinností.

Ve školních lavicích to pro děti často není zase až tak medové, ale všichni víme, že se najdou takové pedagožky a pedagogové, kteří si naši úctu zaslouží. Ano, samozřejmě, vybrali si toto povolání dobrovolně a s láskou, s přesvědčením, že rozdávat moudro a poznání je vskutku správná věc. Ale i tak je potěší, když je třída ocení. To je pro přesně ta motivace, která jim pomůže vytrvat ve správném přístupu i v dalších letech.

Konec školního roku je za dveřmi a letos byl pro všechny extrémně náročný. Věnovala se vám paní učitelka ze všech sil, ač to měla vzhledem k absenci osobního kontaktu velmi ztížené? Máte tedy skvělou možnost, jak vaší oblíbené paní učitelce poděkovat za ochotu, vstřícnost a trpělivost i v těchto takřka bojových podmínkách.

A co  vám jako dárek můžeme doporučit? Přece jen se setkáváme v tomto povolání častěji se ženami, pak nám tedy, pánové, odpusťte…

Vyhněte se obvyklé květinové šedi, darujte šperk!

Ke konci školního roku je výborný nápad darovat šperk. Díky tomu si vás může učitelka i přes prázdniny připomenout, čímž je šperk vhodnější než květina. V případě, že se s učitelkou v budoucnu ve třídě už nesetkáte, je nějaký dárek, který nepodléhá zubu času, tou naprosto nejlepší volbou. Může si Vás tak připomínat navždy. 

Pár jednoduchých tipů, jaký šperk vybrat

Konkrétní volba šperku samozřejmě do značné míry závisí na výši částky, kterou si můžete dovolit „do učitelky investovat“. Určitě je i rozdíl, pokud budete chtít ocenit učitelku sám za sebe (např. kvůli individuálnímu doučování), nebo nakupujete šperk jako celá třída. Následující tipy platí pro obě varianty, jen se pak budete kromě níže zmíněných rad řídit i cenou.

  • S učitelkou trávíte každý všední den, tak její vkus, alespoň orientačně, určitě znáte. Pokud nenosí žádné šperky, i tak bude určitě nadšená třeba z jemného řetízku na krk. Stejně tak je možné pořídit decentní náramek. 
  • Určitě se hodí vynechat v tomto případě bižuterii, která má tendenci poměrně rychle ztrácet svůj původně třeba i pěkný vzhled. Dnes je na výběr mnoho krásných, originálních a navíc cenově přívětivých stříbrných i zlatých šperků. Vhodně zvolené šperky ze zlata či stříbra potěší naprostou většinu žen. A vydrží celý život.  
  • Když si nejste jistí, jestli zvolit zlato nebo stříbro, vsaďte na svou intuici a vyberte takový, který se Vám už na první pohled zdá pro paní učitelku jako ten pravý. Nezapomeňte, že ženy šperky často střídají, pokud tedy Vámi vybraný kousek nevyužije na každodenní nošení, určitě ho ráda zvolí alespoň občas. Důležité je, aby na Vás měla krásnou vzpomínku, a tak je hlavní, aby od Vás měla něco na památku, nemusí to nutně být šperk, který už nikdy nesundá. I když i to se může stát.
  • Pokud víte, že paní učitelka například nosí řetízek s přívěskem, můžete jí klidně vybrat jen přívěsek, který by se hodil přímo k tomu jejímu (ke zlatému řetízku zlatý přívěsek a ke stříbrnému stříbrný). Nebo jí pořiďte kombinaci řetízku a přívěsku podle vašich představ, hlavně když jí vás tento šperk vždy připomene. 
  • Všimněte si také, zda vaše učitelka nosí náušnice a hlavně, zda má vůbec propíchnuté ušní lalůčky. Když dospělá žena nemá propíchnuté uši, znamená to, že z nějakého důvodu náušnice nosit nechce a většinou to už „na stará kolena“ nezmění. V takovém případě rozhodně nekupujte náušnice a zaměřte se spíše na náhrdelníky a náramky
  • Příliš nedoporučujeme ani vybírat kýžený dárek mezi prsteny. U prstenu by bylo velice těžké odhadnout velikost, takže to není úplně šťastná volba. Pokud byste i navzdory možným komplikacím s odhadem velikosti chtěli přesto darovat právě prsten, ujistěte se, že je to takový typ prstenu, u kterého je možné změnit velikost.

A ještě jeden extratip!

Protože má jít o dárek od žáka/třídy, nemusíte se striktně držet pravidel a napodobovat její oblíbené šperky. Je možné koupit i něco, co jí připomene, že je to dárek od jejích žáků. Že je to vlastně ocenění od těch, kvůli kterým toto povolání vykonává. Klidně tak můžete volit šperky s kameny. Jsou nádherné a velice snadno vaši třídu připomenou učitelce i po letech. Šperky s kameny a minerály existují ve spoustě barevných i typových variant a jsou skutečně nepřehlédnutelné a výjimečné. Můžete vybrat kombinaci s kameny ve zlatě, stříbře a klidně i nějakou variantu ocelového šperku – kameny vyzdvihnou každý šperk. Myslíme si, že to musí potěšit každou učitelku, když uvidí tu snahu a práci, kterou jste si s tím dali. 

Jari

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací