Jaké šperky k červeným šatům

21. 05. 2021

Jaké šperky k červeným šatům

Chystáte se v červených šatech do společnosti a nejste si jistá výběrem vhodného šperku? Nevíte, zda vám bude víc slušet zlato, stříbro nebo drahé kameny a minerály? Poradíme vám, jak to udělat, aby váš outfit nepůsobil přeplácaně, ale abyste jej šperky naopak vkusně doladili. Nic totiž vaši osobnost nepodtrhne víc než správně zvolený šperk. Pojďte se s námi inspirovat.

Červená zvýší vaše sebevědomí

Patrně už nějaký ten červený kousek ve svém šatníku máte. Skvěle. Ne každá žena totiž najde tu odvahu vzít na sebe červené šaty. Červená je často považována za barvu sebevědomých a odvážných žen. To jistě platí, ale ve skutečnosti se jedná o barvu, která vám právě kus sebevědomí navíc ještě dodá. A podtrhne vaši ženskost. Když k tomu dodáte vkusný šperk, budete královnou. Nejen pro okolí, ale i pro sebe.

Méně je více

Základní pravidlo pro šperky k červeným šatům zní: nebrat si toho příliš. V tomto případě to znamená ne víc než tři kousky. Ideálně ještě méně a nic extra výrazného. Zatímco k černým šatům si šperky volíte tak, abyste outfit co nejvíce oživily, v případě červených šatů slouží spíš jako decentní doplněk. Jejich cílem je doladit šaty, nikoliv strhnout pozornost. Proto častokrát postačí třeba jen elegantní náušnice a náramek na ruku nebo prsten. 

Barevná harmonie

K červeným šatům proto nemůžete vzít úplně všechno, co najdete ve šperkovnici. Sázkou na jistotu jsou určitě zlaté a stříbrné šperky, ale i drahé kameny v červeném tónu jako rubín či granát, které dokonale splynou s vaší róbou. Jestliže vás odrazuje jejich cena, pořiďte si dostupnější, stejně neodolatelnou variantu s červenými zirkony.

Slaďte šperky s detaily šatů

Při výběru barvy šperků se můžete držet několika vodítek. Například mají-li vaše šaty nějaký výrazný prvek v odlišné barvě jako třeba krajku, vyšívané perly, pásek nebo puntíky, slaďte šperky s nimi. Nejčastěji to bývá černá, což může být důvod poohlédnout se po šperku s onyxem.

Tón v tónu s kabelkou a botami


Kabelka a boty mohou být určující pro výběr šperků i v případě, že jsou šaty opravdu jen čistě červené. Je to jednoduché řešení, ke kterému se často přikláníme i v běžném oblékání. K červeným šatům se obvykle nosí doplňky v černé, zlaté, stříbrné, tělové a bílé barvě. Proto i šperky mohou být buď s černým prvkem, zlaté, stříbrné, s průhledným kamenem, nebo bílé.

Něžná bílá pro vaši lehkost

Bílá je vůbec vynikajícím společníkem k červené, obzvlášť pokud chcete vypadat svěže a něžně. Na běžné nošení i pro slavnostní příležitost proto neuděláte chybu, když vezmete jemný náhrdelník z říčních perel a k němu třeba i perly do uší.

Přirozeně s vaší osobností

Rozhodně se vyplatí přihlédnout i k typu vaší pleti. Je spíše světlá, špatně se opaluje a vaše vlasy jsou blond, černé nebo hnědé a oči modré? Pak patříte ke studeným typům a nejvíce vám bude sedět stříbro a bílé nebo růžové zlato. Co si třeba pořídit romantický přívěsek osázený zirkony?

Zlato pro teplý typ pleti i pro slavnostní atmosféru

Jestliže se vaše pokožka opaluje snadno, má nádech spíš do meruňkové, hnědé nebo zlaté, vlasy máte blond nebo hnědé, jste reprezentantem teplého typu pleti. Můžete si bez obav vzít cokoliv výrazného, takže vám i z kovů padne více žluté či růžové zlato. Naprosté většině žen budou například slušet trendy zlaté náušnice s rytinou, které lze k červeným šatům nakombinovat s vhodným zlatým náramkem. Zlatým šperkem navíc všeobecně podpoříte jakoukoliv slavnostní atmosféru.

Ve stylu celebrit

Pokud se nebojíte výzev, můžete se pustit i do odvážnější kombinace, a to se šperky ve smaragdové barvě. S červenými šaty je spojují především zahraniční celebrity. S červenou ale budou slušet především majitelkám podmanivých zelených očí a hodí se spíš k chvilkám u vánočního stromu.

Když záleží na výstřihu

U červených šatů nikdy nic nezkazíte, když si vezmete jen dva šperky – náušnice a náramek, nebo pouze náušnice. Dělá to tak většina celebrit. Náhrdelník k červeným šatům je fajn, ale ne vždy. Vynechte jej, jestliže máte šaty se zavazováním za krk anebo naopak velmi nápadný výstřih. I když je pravda, že třeba Cindy Crawford na udílení Oskarů před třiceti lety měla k Versaceho šatům s výstřihem až po pupek drobný zlatý řetízek. Ale byl tak nepatrný, že jej na první pohled nebylo ani vidět. Účelem totiž bylo upoutat pozornost na nádhernou róbu a její dokonalé splynutí s modelkou.

Pokud ale máte třeba výstřih do písmene „V“, nebo naopak šaty se stojáčkem, pak vám možná přijde vhod jemně zdobený náhrdelník. Ať už se chystáte na ples, večírek, na rande, nebo jste červenou zvolily na horký letní den, výběr vhodných šperků vás rozhodně nemusí zaskočit. Sofistikovaný vzhled vytvoříte s rubínovými šperky, bílé perly vám dodají lehkost, stříbro a zlato nezklame u žádné příležitosti. Vždycky je však potřeba mít na paměti jediné: aby váš šperk nebyl výraznější než vaše jedinečná červená róba.  

CO TŘEBA OKOUZLUJÍCÍ ZLATÝ ŠPERK K VAŠIM ČERVENÝM ŠATŮM?

NEBO CHCETE RADĚJI KOMBINOVAT ČERVENÉ ŠATY SE STŘÍBREM?

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací