Sety šperků aneb Dokonale sladěná kombinace

15. 03. 2021

Vylaďte své šperky na profesionální úrovni. Ne každý má vrozené estetické cítění pro dokonalé ladění či kombinování šperků. Přesto se chce většina žen často blýsknout více šperky. Pokud tedy nechcete jednotlivé šperky do vlastní kombinace vybírat samy, můžete si zakoupit rovnou nějaký set. Sety obsahují dva a více šperků ladících k sobě. Souprava klenotů je také oblíbeným dárkem k promoci, narozeninám nebo různým jubileím. 

Vlastnit set neznamená nutně nosit vždy všechny šperky ze soupravy najednou

To, že máte krásně zkombinovaný set šperků patřících k sobě, je takový bonus. Pro chvíle, kdy chcete mít ozdoby dokonale sehrané. Soupravy jemnějších šperků vynosíte klidně na každý den, ale jindy můžete navléct jen náušnice nebo zapnout kolem krku náhrdelník.
Běžně se kombinují dva obdobné šperky, pokud máte set vícera šperků, většinou se celá souprava volí jen pro výjimečné příležitosti. V běžných dnech můžete libovolně kombinovat třeba jen dva šperky ze setu, nebo nosit jen jeden. I ten jeden se dá pravidelně střídat mezi různými kousky.
S možností kombinací ze soupravy nebudete nikdy působit všedně, a přitom nemusíte složitě vybírat, co z vaší šperkovnice by se k sobě hodilo. Nemluvě o tom, že každý šperk ze soupravy lze samozřejmě vhodně kombinovat s jakýmikoli jinými šperky. Chce to jen trochu citu pro hru s barvami a materiály.

Luxusní souprava šperků na ples nebo svatbu Krásná srdíčka na všední den i speciální příležitosti Zirkonová souprava šperků Punková i romantická zároveň – zajímavá souprava šperků Působivě opakující se ovály – set šperků na každý den

Jak si vytvořit vlastní kombinaci šperků?

Šperky můžou zkazit i jinak moc pěkný outfit, pokud s oblečením či mezi sebou nesouzní. A šperky nosíme proto, abychom celý náš vzhled dotáhli k naprosté dokonalosti. Jak tedy na to?

Stříbro a zlato k sobě nepatří? Ale kdeže!

Vůbec se nemusíte nechat limitovat materiálem. Že se nekombinuje stříbrná a zlatá barva, potažmo tedy různé kovy mezi sebou, už dávno není pravda. Vždyť kombinované zlato je velmi oblíbené a vypadá krásně. Často se nekombinují jen dvě barvy zlata, ale klidně i tři. Proč by to bylo v pořádku, jen když to záměrně zkombinuje zlatník? Vy si šperk sice sami jen tak nevyrobíte, ale kovy si můžete namixovat podle potřeby. Důležitý je celkový dojem, žádné dogma o kombinaci materiálů.

Barvy tón v tónu nebo harmonicky se doplňující, ale klidně i ostré kontrasty

Například žluté zlato se žlutými kameny je velmi harmonická a jemná kombinace. Když ale chcete něco živějšího, zvolíte barvy, které se k sobě krásně hodí, ale nejsou téměř stejné. Oblíbená je třeba souhra barvy bílého zlata či stříbra s modrou barvou kamenů. Velmi výrazná je červená barva, se žlutým zlatem je nepřehlédnutelně jiskřící. Červená s bílým zlatem nebo stříbrem je velmi kontrastní a působí odvážně. A černá se, jak už to bývá, dokonale doplňuje téměř se vším, naprostou klasikou je pak black and white.

Stříbrná souprava ve zlatých barvách – zajímavě a elegantně řešenáZlato, zirkony a modrý kámen – luxusní souprava klenotůSouprava modrých opálů se zirkony pro nádherný vzhledMagická zelená souprava šperkůRůžový set šperků pro náročné a odvážné ženy

Barvy můžete volit nejen podle toho, jak k sobě pasují vizuálně, můžete si je vybrat na základě jejich barevné symboliky či dle principu jejich působení na energii:

  • Zelená je stále jak v oblečení, tak ve špercích méně rozšířená, ale o to víc originální a v zelených špercích přímo magická. Velmi dobře se s ní tvoří kontrastní kombinace, harmonicky naopak působí třeba se žlutými detaily.
  • Fialová barva je krásná až vznešená, a i když je složitější na kombinaci s jinými barvami, třeba modrá nebo tlumenější žlutá k ní jdou skvěle.
  • Tyrkysové šperky působí až výstředně, pokud je tyrkysu hodně, ale proč někdy nevyniknout s plnou parádou, že?  A v létě lepší barvu doplňků ani nenajdete. Velmi pěkně vypadá v kombinaci s hořčicově či citrónově žlutou, s hnědou a černou barvou.
  • Růžové šperky jsou poznávacím znamením všech křehkých a éterických dívek a žen. Milovníci této něžné barvy asi udělají nejlépe, když ji budou kombinovat v různých odstínech růžové, popřípadě doplní nevinně působící bílou barvou.
  • Hnědá barva šperků možná na první dojem nenaláká zástupy dychtivých fanoušků, ale přesto je velmi elegantní a nepodbízivá.

Nebo se podívejte, jak barvy můžou ovlivnit vaši náladu a jak působí na čakry.

Vrstvení náhrdelníkůVrstvení šperků jako trendy hit, ale i větší riziko módního přešlapu

Pro ty nejkreativnější ještě poslední tip na skládání šperkových variant. Různé doplňky se také dají vrstvit. Můžete mít na jednom prstě navlečených více prstenů nebo na ruce několik náramků a od krku můžou splývat navrstvené řetízky a náhrdelníky. V uších můžete mít zase vícero různých náušnic nad sebou. Jedny třeba visací a zbytek různých peckových. Takto vrstvené šperky mají nepochybně šmrnc, ale určitě byste měli vrstvit šperky jen v jedné partii. Spojení vrstvení na ruce, prstech, uších i krku by působilo spíše nevkusně a lacině.

Slaďujte, harmonizujte, kombinujte, darujte…

Soupravou si nejen skvěle oživíte šperkovnici, výborná je i jako luxusní dárek. Jako dárek se osvědčí i promyšleně zvolené dva šperky, které k sobě dobře pasují, i když nejde přímo o soupravu. Kamarádce nebo někomu z rodiny, kdo není třeba až tak zběhlý v ladění šperků, tím uděláte nejen službu, ale i obrovskou radost. Stejně tak můžete obdarovat i nějakého muže, dnes už šperky nosí běžně. Klidně mu vyberte náramek a pánský přívěsek, které se budou k sobě hodit a zdůrazní jeho přirozenou mužnost. J Ať už pořídíte předem poskládaný set, nebo si jej vytvoříte sami, přejeme hodně zábavy a krásně ladících kombinací.


 

HOTOVÉ SOUPRAVY ZLATÝCH ŠPERKŮ HOTOVÉ SOUPRAVY STŘÍBRNÝCH ŠPERKŮ

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací